Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz quailstorm #52819 üzenetére

    Még annyit a témához, hogy elmondta, hogy mi történt. Nem a Hupikék Törpikék költöztek be a gépházba és nem is magától kezdte el a műsort mint az én gépem.

    Egy feltehetően Core2 vagy Pentium Dual Core CPU-t cserélt ki a legkisebb Quadra.
    Szóval 65W TDP-ről 105W-ra ugrott. Ez ~61% plusz áramfelvétel, ami baromira nem elhanyagolható.

    Ekkor rákérdeztem két dologra. Sejtettem hogy gagyitáp lesz, meg bedobtam egy NBridge témát, mert csúnya volt látni a saját Giga lapomon, hogy egy ideje csökkentett hűtéssel megy az amúgy pokolian forrófejű chip. De ez kb csak bedobtam valamit kategória, kiszáradt pasztával is megy tovább (egy darabig).

    Namost ha tudjuk hogy régi és újkorában is kaki a táp, és még a fogyasztást is drasztikusan megnöveltük, akkor 99%, hogy tudjuk mit kell cserélni. Igen, biztos vagyok benne hogy sokkoltam, de sajna ez van, tápok ára is csal felfelé ment 2-3 ezer Ft-tal az elmúlt években, 11 körül kapni valami 400-as CWT-t újonnan, azzal még ki lehet egyezni, Akygával nem. Használt tápot kellett volna mondanom, ezvan. Már elzavartam. Bár az is bosszantott hogy mondtam mit ne, erre pont hogy azzal jött, hogy azt vehet-e. És nem is egy "komolyabb" LC-Powerrel, hanem pont két 15 éves technikára épülő P4 tápot linkelt. Mikor a mai gép már 95%-ban 12V-ról megy, ott meg azok jó, ha tudnak 250W-ot (elég optimista mert annyi van ráírva ami tudjuk hogy csalás), és azzal nem biztos hogy előrébb van. Már határon menne, ahogy elkezdene öregedni mehet a kukába. Na az a pénzkidobás.

    BIOS Voltage-ről: nem pontos, tizedeket tévedhet, tájékoztató jellegű, igazából azt se tudom minek van ott. Ha már bekapcsol a gép nagyon ritka hogy ott valami extrémfurcsát látsz, kivéve mondjuk -5V vagy készenléti feszültségen. Simán ír neked 11,5V-ot a stabil 12-re egy BIOS, azzal nem kell foglalkozni.

    Van még valami nagyon szakmai kérdésed, vagy le bírsz állni a pusztítással? Még belemehetünk az ATX tápok védelmi áramköreibe, de már így is többszörösen szétspammeltük a topicot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák