Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoz

    őstag

    válasz maestro87 #51793 üzenetére

    És az egész csak egyetlen egy biten múlik... azt átállítva USB-s vinyónak látja, és akkor hajlandó a többi partíciót is kezelni. "flip the removable bit" címszó alatt lehet kutakodni, egyeseknek sikerült némely pendrive-okat meghackelni.
    Ugyan ez van SD kártya esetén is, ott a kártyaolvasó driverét lehet hackelni, ha bátor az ember :)
    Én ezt inkább úgy oldottam meg, hogy egy SD->SATA átalakító ment USB-s vinyó házba, és így hajlandó kezelni a partíciókat a Win. De pendrive-ra nincs ilyen kerülő út.

  • King Unique

    titán

    válasz maestro87 #51793 üzenetére

    Ez már régóta így van a Windowsok esetében. Illetve a pendrive-okat eleve cserélhető lemezként, az USB HDD-ket meg helyi lemezként kezelik. Bár néha előfordulhatnak kivételek.

    Amúgy meg ott van pl. a YUMI, ami pont ilyen multiboot pendrive-ok elkészítéséhez való. Ez egy partíción belül, de külön mappákba pakolja a rendszereket. Csináltam már vele Windows + Linux multiboot pendrive-ot és működött Legacy boot módban rendesen. UEFI-ben már nem, de oda van a programnak külön verziója. Igaz, még csak béta állapotú és ki kell hozzá mindent kapcsolgatni (pl. Secure Boot), hogy működjön.

    Egyébként van akár tényleges live verzió és WTG megoldás is —► [link]. Előbbit a normál Windows telepítő mintájára ugyanúgy bele lehet fabrikálni egy multiboot megoldásba. Utóbbi viszont kicsit komolyabb, amihez nem árt egy megfelelő méretű és gyorsaságú pendrive. Illetve, ha több rendszer USB-s eszközre történő telepítése, illetve onnan való futtatása, valamint a partíciók szaporítása a cél, akkor az megint egy komolyabb dolog. Ilyen célra tessék beszerezni egy külső HDD / külső SSD meghajtót!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák