Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz King Unique #137218 üzenetére

    Röviden: igen és a személyes véleményem, hogy +1 a Macrium-ra és -1 a WinRE-re.

    Hosszabban:
    Kitárgyaltuk, de nem kaptam magyarázatot arra miért dobott hibát egy olyan céllemezre (128-as rendszer SSD), ami át lett klónozva (1 TB SSD-re, amin a rendszerpartíció az eredetiről lett mintázva klónozással), és ennek a klónnak a lemezképét kellett volna visszatenni az eredeti 128-asra, miután az 1 TB-s megdeglett. Ezt akárhogy is nézem mennie kellett volna.

    Szóval a nap végén én ezt nem user error-nak látom, hanem hiányosságnak.
    Annak tudatában meg, hogy volt kb 80 giga foglalt terület a partíción, amit egy rugalmasabb szoftver kérdés nélkül megold, szerintem 2021-ben nem olyan hatalmas elvárás.

    Az USB támogatást is hiányként élem meg, nem gondolom hogy bármi tétje van annak honnan akarom megnyitni a lemezképet, főleg mivel drivert is be lehet tölteni ha vmi exotikus eszközöm lenne, szóval MINDENRŐL IS illene működnie szó nélkül. :U
    Nem mindegy MS-nek, hogy én hol tartom a mentést? Ha négyezer floppy-ról akarom felrakni, akkor arról. :P

    Az, h nekem WinRE CMD-ben kell szarakodni még külön, hogy átmásoljam a lemezképet a céllemezről (amire backup-oltam a rendszert, mert hogy máskülönben csak a fiókban pihent nyugdíjazva) egy eltávolítható eszközre, majd bukta után a belső HDD-re, az külön gáz így 2021-ben szerintem. Nem látom okát miért ne lehetne erre használni mondjuk egy 128-as SD kártyát akár, amiből egy maréknyi van itthon és azt tudom kezelni másik eszközön is könnyedén, meg a gépben is ott a kártya olvasó.
    Afféle fricskaként Macrium-mal egy 32 gigás pendrive-ra készítettem offline rendszer mentést, csak mert megtehetem. :P

    #137217King Unique
    Érdekességképpen mi különbség van e két forrás között (bazári vs Store)?
    Egy termékkulcsról beszélünk, ami minden esetben az MS-től származik, nem?
    Ez ráadásul nem is bulk, hanem OEM kiadás. De elvileg hivatalos MS kulcs, be is aktiválható az MS szerverén, szóval nem érzem igazán a különbséget.
    Esetleg annyi, hogy mivel OEM ezért nem költöztethető, de ennyi pénzért ez vállalható, hisz ha 5 évente új alaplapot veszek, akkor is jobban jártam. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák