Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz luise178 #93832 üzenetére

    szeretném hálózatba kötni az itthoni gépeket, de nem találok megoldást rá
    Én Cat 5e és Cat 6 UTP kábeleket használtam és egy routert :)

    a régi 1703-as buildben még lehetett, de az újban már nem találom hol kell
    HomeGroup-ra gondoltál, az valóban nincs már. De ettől még a hálózat tökéletesen működik.

    a régi nem ismerte fel a procimat
    Kizárt, nem annyira új az a proci.

    van olyan build, ami még kezeli a hálót, ahogy én szeretném
    Hogy szeretnéd?
    Amúgy kezdésnek a legújabb, aktuális buildet ajánlom (1809).

    Attól függően hogy mi a cél (ezt jó lett volna tudni), az alábbi dolgokat érdemes ellenőrizni:
    - Control Panel (Start menüben pötyögve megtalálja) / Network and Sharing Center
    - Services (Start menüben pötyögve megtalálja) / Function Discovery Provider Host és Function Discovery Resource Publication szolgáltatások (bár nekem ehhez a 1809-ben már nem kellett hozzányúlnom).
    - A megosztani kívánt mappákon az NTFS jogosultságoknak egybe kell vágniuk a megosztási jogosultságokkal.

    Ha a tallózásnál nem jelenik meg egy gép/megosztás, érdemes mindig közvetlenül is rápróbálni, címsorban a \\GÉPNEVE\megosztás vagy \\IP-CÍM\megosztás szintaxissal.

    Alapvetően kétféleképpen tudsz megosztani: jelszóval védve vagy bárkinek.
    Ha előbbit szeretnéd, érthető és természetes módon csak olyan felhasználónak tudsz jogot adni, akit a megosztást publikáló rendszer ismer, tehát X gépen nem tudsz jogot adni egy Y gépen létrehozott felhasználónak.
    Utóbbi esetben a Network and Sharing Centerben ki kell venni a jelszavas megosztást, és a mappára az Everyone pszeudofelhasználónak adni megfelelő megosztási és NTFS jogot, ahogy korábban írtam.
    Meghajtót is hasonlóan lehet, de előbb javaslom hogy mappával próbálkozz, mielőtt egy teljes drive jogosultságát elállítod :)
    Lehet egy hozzáértő emberke helyi segítségével jobban járnál.

    Az aláírásodban van pár értelmetlen elírás: CPU típusa, RAM mérete és sebessége, VRAM mérete, összes háttértár mérete (a b az bit, a B az byte)

Új hozzászólás Aktív témák