Új hozzászólás Aktív témák

  • Zotya84

    őstag

    válasz xors #85468 üzenetére

    A partíciós sémát a 10 telepítő nem feltétlenül változtatja meg. Tehát egy létező MBR-t, a partíciókat törölve, nem túl sűrűn fog átkonvertálni GPT-re, inkább hibát dob, hogy hékás, ez így nem jó. Ahhoz már kell a diskpart clean parancsa (ahogy a fentebb hivatkozott képen is láthatod), mert az nullázza ki az MBR területét. És még néha ilyenkor is újra kell indítani a gépet, mert csak úgy hajlandó konvertálni magától... (Bár erre pár ezer kommenttel feljebb megadtam egy komplett diskpart utasítássort, hogy hogyan lehet megoldani: a clean után kell egy convert gpt parancs, s onnan már okés is.)

    (Sőt, míg nem készültem el a batchfileokkal, addig egyszer sem tudta enélkül GPT-re cserélni. Azóta meg már nem próbáltam. De az újraindításos dolog még mindig kell, ezért parancssorból batchfile segítségével tudok win-t telepíteni, jól megcsinált, külön partícióra kerülő RE-vel...)

    [ Szerkesztve ]

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Új hozzászólás Aktív témák