Új hozzászólás Aktív témák

  • #94834752

    törölt tag

    Sziasztok!

    Aki esetleg találkozott az alábbi problémával az hogyan oldotta meg (ha meg lehet oldani ezt egyáltalán)?

    Adott egy ASUSS G752VY noti, amelyre feltettem egy W10 Fall Creator Update-et (előtte Anniversary build volt). Tiszta telepítés történt, media creation tool-al készített Wint telepítettem. A problémám az, hogy random időközönként lefagy a rendszer.
    A jelenség úgy néz ki, hogy 2-3 másodpercre befagy a rendszer (a hang megakad, berreg), majd elhárul a hiba. Ez 3-4 naponta jön elő független attól, hogy mit csinálok. Amiket próbáltam:

    1. Eventlogban néztem, hogy keletkezik-e valami hiba bejegyzés, de semmit nem találtam.
    2. Különféle driverekkel próbálkoztam (valamikor Win által automatikusan letöltött, valamikor manuálisan leszedett stb.)
    3. XTU-ban folyamatosan néztem a CPU terhelést, semmilyen folyamat nem akasztja ki, a hőmérséklet terhelés alatt is rendben.
    4. LatencyMonnal is vizsgáltam a drivereket, az se mutatott kimagasló értéket, bár ez nem tudom mennyire pontos.
    5. BIOS frissítés megtörtént, sikeres volt, viszont a probléma ugyanúgy tapasztalható.
    6. HDD és SSD vizsgálat történt. Előbbi vizsgálata a HD Sentinellel, szektor hiba, se más hiba nem volt látható. Utóbbi a Samsung saját szoftverével, az se mutatott hibát.

Új hozzászólás Aktív témák