Új hozzászólás Aktív témák

  • Peace

    nagyúr

    Kezdem feladni a harcot ezzel az 5.1-es hanggal. Asrock P67 Pro3 alaplapról van szó, Realtek ALC892 integrált hangkártyával. A 40 GB-os SSD-ről futó win 8.1 64bit alatt tökéletesen működik. Játékok, youtube, VLC, MPHC, és minden más is gyönyörűen és megfelelően szól. Vettem egy 120-as Samsung SSD-t, tettem rá egy Win 10 Home 64bit-et. A win 10-es drivert tettem fel, nem akart szólni. Valamicskét szóltak a front hangfalak, de annyi. Feltettem azt a drivert, amivel a 8.1-en működik, ugyanez. Ajánlották, hogy érdemes állítgatni a mintavételi gyakoriságot és a bitmennyiséget, ameddig jó nem lesz, de nem segített.

    8.1-en így néz ki a panel:

    Win 10-en ha a pirosan keretezett 3 opciót bepipálom, akkor ugyan szól a mély és lesz térhatású hangzás, de csak emulált, és ilyen visszhangos valami szörnyűség szól a hátsókból, az 5.1-es filmek meg valami botrányosan szólnak, tehát ez sem megoldás. Már kezdek azon gondolkozni, hogy veszek egy rendes hangkártyát, de nem szívesen tenném, mert már így is van egy Asus Xonar DG az 5.1-es fejhallgatóm számára. És ha van win 10-es driver az alaplapi audio-mhoz, akkor nem értem miért nem lehet összehozni... :W :((( :F

Új hozzászólás Aktív témák