Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Воланд #22236 üzenetére

    update:
    Mégsem.

    Annak azért örülök, hogy van jobb megoldás, mint a registry turkálás, bár ez a saját használatba vételes-parancssoros dolog sem egy automata folyamat, lásd lentebb. ;)

    Partyface007: köszönöm, közben meglett a megoldás, össze is szedtem, magyarul, hogy nálam mi vált be:

    Az rgeorge által írt: "Windows 7-en két frissítést kellett unistallálni és elrejteni: KB3035583 és KB2952664." teljesen igaz, viszont én írtam 2x is, hogy nálam 8.1 Pro az érintett operációs rendszer.

    Ott a KB3035583 "párja" nem a KB2952664, hanem a KB2976978.

    Tehát: ( pzstm: szerintem, ez mehetne az 1-es hsz-be, mert közérdekű. )

    A Windos 7, 8, 8.1 rendszereknél, az óra melletti, Windows 10 frissítési értesítés ikon eltávolításához

    - Windows 7-en a KB3035583 és KB2952664
    - Windows 8-on a KB3035583 és KB2976978

    frissítéseket kell letörölni és elrejteni.
    Ezt követően,

    - feladatkezelőben a GWX.exe -t kilőni, ha netán még fut
    - a c:\Windows\System32\GWX mappát kell saját tulajdonba venni
    - rendszergazdai parancssorban a c:\Windows\System32\ -útvonalra lépve az
    Attrib -s GWX
    parancsot kiadva, már nem lesz a GWX mappa rendszermappa, és úgy ahogy van, törölhető: a GWX-ből fut(ott) a frissítési értesítés ikon mögötti GWX.exe

    Ha már előrehaladott a telepítési folyamat, akkor a C: gyökérkönyvtárban egy $windows.~BT nevű mappa is létrejön, ebbe tölti le a Win10 a telepítő anyagot, ez is törölhető, ha nem kell a telepítő anyag.
    (Figyelem! aki korábban upgrade-del frissített Windows-t, az a $windows.~BT le ne törölje! )

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák