Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Zoshi85 #18180 üzenetére

    Közben eszembe jutott, természetesen a BIOS / UEFI felületen is lehet a bootsorrenddel variálni, csak azért is felejtettem el, mert elállítódik, ha másképp dugom a HDD-ket, ezért inkább nem is nyúlok már hozzá, illetve egyéb kavarodást is okozhat. Például olyat, amit leírtál.

    A fixmbr paranccsal sokan nincsenek tisztában, a merevlemez első szektorában található kis kódot írja felül szabványosra. Ennek a kódnak feladata a partíciós tábla alapján az aktív partíció első szektorának betöltése, ahol következik egy másik indítókód (ezt lehet javítani a fixboot paranccsal).

    Master Boot Record minden MBR-alapú lemezen van, még Windows sem kell hozzá. x86 PC-standard, mióta az IBM bevezette.

    Teljesen felesleges piszkálni ezt a kis kódot, amennyiben egyébként is végzi a dolgát.

    A Windows bootfolyamatának további feltétele a gyökérben a bootmgr fájl és a Boot mappa, ami nyilván nem pótolható a Fixmbr paranccsal, de megoldható másképp, ahogy előzőleg leírtam.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák