Új hozzászólás Aktív témák

  • VikMorroHun

    senior tag

    Gondoltam, hekkelem kicsit a Windowst, mert nem hagyott nyugodni a dolog, hogy egyik SSD-n van működő rendszer, de csak a másik SSD-vel hajlandó elindulni, önmagában nem. BCDBoot/BCDEdit nem jelentett megoldást (kivéve, amikor eltűnt az új rendszer az indító menüből). Telepítettem egy Windowst a régi SSD-re, hogy legyen rajta működő boot rész, majd Linux Mint live USB-vel átmásoltam mindent az új SSD-ről a régire. Eltartott vagy 3 óráig, indításnál már majdnem úgy nézett ki, hogy jó lesz, de nem. (És ha akartam volna sem tudtam volna az 1 TB méretű új SSD-ről az összes partíciót lementeni, majd rárakni a 120 GB-os régi SSD-re, hiába oktatott ki róla King Unique a múltkor.)

    Közben viszont kiderült, hogy az új SSD-n levő Windows partíciónak nem jó az eltolása, úgyhogy már csak emiatt is jó lenne rendbe rakni a rendszert. Menet közben megjelent egy új, 549 MB méretű Rendszer számára fenntartott partíció is; de hiába másoltam rá a régi adatait (már amit Linux alól látni lehet), akkor sem indul a régi SSD-re másolt új rendszer. Attól tartok, marad a teljes törlés és teljes újratelepítés.

    Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

Új hozzászólás Aktív témák