Új hozzászólás Aktív témák

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Krystal_s #135986 üzenetére

    Én idén váltottam Win10-re a játékok miatt, ha visszakeresel, elég sokat szívtam misztikus hibák miatt (jellemzően az explorer.exe és a searchindexer volt az, ami esett-kelt naponta többször, újraindításnál különböző processzek fagytak be, a hibanapló tele volt vörös bejegyzésekkel). Minden fellelhető leírást elolvastam, kipróbáltam, de semmi sem segített. Helyesebben amíg nem telepítettem frissítéseket egy stabil buildről, addig rendben működött, aztán ahogy frissült bármi, ugyanaz volt a hiba, a rendszer használhatatlan volt (searchindexer indexeli a levelek tartalmát az Outlookban, 15 fiók 5-10 évnyi levelezése keresés nélkül kezelhetetlen). Végső megoldásként felmerült, hogy biztosan hardver hiba okozza, bár a diag szoftverek szerint a RAM-ok, SSD-k hibátlanok voltak. Aztán lecseréltem a házon kívül a teljes konfigot a jelenlegire - más okból - és reméltem, hogy a hiba megoldódik. De nem. Azóta nálam group policyből tiltva vannak a frissítések, a WU fut, de nem frissít semmit, csak jelzi, ha van frissítés, ezek közül a biztonságiakat telepítem, a többit nem. És azóta boldogan élünk a Win10-zel, működik a searchindexer, üres a hibanapló, nem áll a földbe a tálca minden nap, szóval öröm és boldogság vala.

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Új hozzászólás Aktív témák