Új hozzászólás Aktív témák

  • AVarice

    tag

    Sziasztok,
    Nehány napja küzdök BSOD-val Windows 10-en. Kezdődött azzal, hogy a Jurassic Word Evolution néha dobott egy kékhalált, de ott inkább elengedtem a játékot. Ami viszont fixen előhozza a problémát az a Rust, néha a menüben, néha játék közben, de viszonylag hamar. Bár enélkül is előjött már.
    Ami zavaró, hogy semmi dump nincs (jelenleg kis méretü 256kB-ra van állitva) a BSOD után és az is igen változó:
    - SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
    - KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
    - CRITICAL_PROCESS_DIED
    - UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION
    - STATUS_SYSTEM_PROCESS_TERMINATED

    Az eseménynaplóban szintén nincs semmi használható, csak annyi, hogy nem sikerült létrehozni a dump-ot, ez is jobb esetben, máskor még ez sem.

    Ami viszont fix, hogy miután újraindul a gép nem tud betölteni a Windows 10 és indítási helyreállítást szeretne, ha kikapcsolom majd vissza, akkor indul gond nélkül. Valami rossz helyre írhat a memóriában, amiatt hal meg a rendszer és emiatt nem tud újra indulni csak "hideg" indítás után?

    Próbáltam:
    - több videokártya driver-t 20.2-től 21.3-ig - AMD clean és DDU csökkentett módban
    - néztem a hőfokokat, rendben vannak
    - memória, GPU memória, SSD teszt nem mutatott hibát, driver verifier sem
    - rendszer visszaállításra nem volt lehetőség, maradt a gyári reset, de nem segített
    - újratelepítettem a rendszert, de a hiba még mindig fennáll - csak a Win által felrakott driver-ek vannak, próbáltam igy is, de ugyanúgy kékhalál, ezután frissítettem a videokártya driver-t
    - újraraktam a Rust-ot is a helyi fájlok törlésével, de semmi változás, próbáltam pár option control-t, rendszergazda módot, de semmi
    - malwarebytes nem talált semmit, most fut a Win Defender, de nem hinném, hogy ilyen jellegű a probléma

    Ha valakinek van ötlete, ne tartsa magában, én kezdem feladni. :R

Új hozzászólás Aktív témák