Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz liszi70 #109395 üzenetére

    Ezt gyorsba fotóztam

    Nincs töredezettségmentesítés opció, mivel ssd-t nem kell töredezettségmentesíteni
    Nekem mutatja, csak más néven,de amúgy a töredezettségmentesítés is egy egyfajta optimalizálási folyamat. A töredezettség mentesítésnél a fájltöredékeket fűzik össze, javítva a fájlok elérését. Az SSD-ket azért nem javasolják töredezettség mentesíteni, mert nagy mértékben növeli az össz írt adat mennyiségét,HDD-k esetében a fájlelérsi időt csökkentette, ezáltal javítva az olvasási időt, mivel a cilinderek elérési ideje nem azonos az eltérő sávokban. SSD-k-nél nincsenek sávok és cilinderek,blokkok vannak, minden blokknak szinte azonos eléri ideje van.

    A TRIM ugyebár utasítást küld egy adott blokk "fizikai" ürítésére,egyszerűbb nevén törlésére, ami egy írási folyamat. Kikapcsolt TRIM esetében nincs "fizikai" törlés, csupán egy fájlrendszer bejegyzést tesz az törölt adatra,de fizikálisan a blokkban marad ami ugyebár törlésig/felülírásig visszaállítható. Mint írtam, ebből sok fórumon vita van, hogy élettartam növelés érdekében melyik a jobb, a be vagy kikapcsolt TRIM. Az adatvédelem szempontjából mindenképpen javasolt, élettartam növelésére kikapcsolása javasolt. Van egy érzésem, hogy erre jó darabig nem lesz közös megegyezés.

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák