Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz amulet #30680 üzenetére

    Utóbbival vitatkoznék... A biztonság nem elhanyagolandó tényező.

    Eleinte Én is spóroltam a hellyel, de most már 60 alatt semmiképp, de inkább 80 GB alatt nem állok neki a telepítésnek. Így évekig elvan, nem is kell foglalkozni vele. A céges gépek mind így lettek telepítve, tökéletesen mennek, különösebb (a rendszerre vonatkozó) odafigyelés nélkül is.

    A másik, hogy ha jót akarsz magadnak, akkor a kész rendszert lemented valahova (szektoronként, ghostolás topic), így bármi gond van, csak visszateszel egy jól működő állapotot. Erre nekem a Paragon Backup & Recovery Free tökéletesen bevált. Bútolok a kiírt rendszerindító eszközről (a programmal készített pendrive), pár perc alatt lementem a particiót és kész. Mindez még meg van fejelve a fájlszerverre történő időszakos mentésekkel, Dropbox integrációval. Ha csak nem valami brutál természeti katasztrófa jön, annyira nem kell aggódnom...

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz amulet #30680 üzenetére

    A biztonsági mentést kapcsold ki :D

    Gratulálok az ötlethez. Utána meg jön a sírás, ha újra kell rakni a rendszert mert nincs mentés, meg a telepítés megint egy adag sírásba fog kerülni, mert itt az emberek nagyrésze hány tőle... Csak további ilyen ötletet várunk tőled...

    Kb 30-50 GB elég, nem kell neki 105 GB!
    Én 80 gigát hagytam neki és nem kell semmit sem kikapcsolni és még a játékok is oda mennek rá. Kivéve a steam, mert az a 99 db játék nem kevés helyet foglal. Igaz nincs minden leszedve, de már most 100 gigánál jár.

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz amulet #30690 üzenetére

    Gratulálok az olyan felfogásért, hogy mindent a C meghajtóra, akkor így neked a 250-es SSD is kevés lenne 35e-ért
    Írtam, hogy nem mindent raknék rá. Lásd steam. Másik meg, hogy kapcsold ki a biztonsági mentést hülyeség, mert lehet nem teljesen állítja vissza a windows-t, de ha netán valami gubanc van, nem kell clean install-t készíteni, hanem visszaállítani akár egy régebbi pontra, ami kb. 10 perc, de legyen 20 és minden megy tovább.
    Ezt csak azért írtam, hogy hülyeség, mert sokan jöttek a 7-es topikba, hogy bezuhant a rendszer és nincs visszaállítási pont, mert mennyi helyet takarít meg vele, meg sokan mondták, hogy nem kell... Mi meg írtuk hogy clean install és csak a sírós smiley-t írkálta. Így járt, nem kell a hülyékre hallgatni.
    Amúgy a hétvégén egy 120-as ssd-t akartam venni a laptoba, de nem azért, hogy mindent rárakjak, hanem mert ubuntu is menne a 7 mellé. Ja, meg ott lenne az 1 terás 5400-es vinyó, amin elférnék. Bár laptopba az már sok, mert most is van 670 giga helyem...

    Nekem pl. a win8-ra 80-as vinyó van belőve, és csak rendszervisszaállításaom van. Nincs ghost mentésem pl.
    Sata-2es vinyón van a rendszer, kb. 4 játék van rajta és kb. 1 perc alatt feláll. Amúgy meg alvó módba rakom a gépet és 2mp alatt feláll, tudok dolgozni stb. ;]

    Kisebb SDD kevesebb anyagiak. Nem mindenki teheti meg, hogy megvesz egy nagyobb SSD-t. Főleg ilyen árrésekkel, mert nem olcsóak.

    Ebben igazad van. 120-as SSD Samsung 830-as 25-ért volt. Nem sok volt érte, de hitelre akartam csak nem jött össze, mert nem volt szimpi a visszafizetett összeg nagysága.

    Na az ilyen hozzászólásoktól vagyok készen. Remélem az update megy a gépeden és 3 vírusírtó

    Ja, megy az update és takarítva is van minden hónap frissítő keddje után és köszöni jól van, up to date a rendszer, mind 7/8/ubuntu alatt és egy vírusírtó van fent (MSE) meg egy malware (mbam) a windowsokon.. És így is gyors a gép egy vinyóhoz képest...
    De lehet valami ipari hulladék nod-ot vagy avastot feldobok és akkor csak egy lesz fent. ;]

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

  • mattew

    tag

    válasz amulet #31277 üzenetére

    ghost? Gondolom valami beckup progi. Milyen előnyei vannak a beépítettel szemben?

    [ Szerkesztve ]

    Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

  • üszök

    őstag

    válasz amulet #31277 üzenetére

    Engem is érdekelne. Nincs valami szájbarágós magyar leírás valamelyikről?

    "Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

Új hozzászólás Aktív témák