Új hozzászólás Aktív témák

  • Bobó_20

    aktív tag

    válasz kcs73 #26298 üzenetére

    bootolásnál nekem az F12-re kézzel választható bootmenüt dob fel. (HDD, ODD, ha van USB akkor azt is) neked ilyen nincs véletlen? valahogy azt is rátették, szóval kell lennie. pláne egy ilyen gépnél (az enyém egy mezei acer lapos)

    szerk.:

    -Open the BIOS settings as soon as your laptop turns on (hammer the F2 key)
    -Go to the 'Advanced' menu and disable 'Fast BIOS Mode' which will disallow UEFI booting
    -Go to the 'Boot' menu, 'Boot Device Priority' and set USB HDD to the top spot (and/or USB FDD if you're booting from the built-in SD card slot). Select your SSD drive and hit Shift+1 to temporarily disable booting from it. It should have an exclamation mark next to the entry.
    -Make sure your bootable USB stick is plugged in, then hit F10 to save changes and restart your PC.
    -When your operating system setup tells you to remove the USB device, take it out and get ready to hit F2 to go back into the BIOS.
    -Re-enable 'Fast BIOS Mode' and booting from your SSD (Shift+1) as above. Voila!

    Magyarán kikapcsolod a Fast BIOS Mode-t, aztán az SSD-ről bootolást (ergo csak az USB marad), telepítesz, újrainduláskor visszakapcsolsz mindent és ennyi.
    Garantálni nem tudom, 2 perc guglizás után erre jutottam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák