Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Krystal_s #10971 üzenetére

    Mivel eleve saját magadnak mondasz ellent az állításaiddal, ezért nem meglepő, ha azt szóvá teszik, meg ha már ennyire ragozod itt a témát.

    "Nem állítottam, hogy a korábbi rendszerekkel nem volt gond!"

    vs.

    "Korábbi rendszereknél sosem voltak ilyen gondok"

    "Nincs a világon olyan másik op.rendszer ,ami ennyi ideig "optimalizál"

    vs.

    W7:
    "Közben a folyamatoknál már futott a hülye optimalizálója, ha jól emlékszem az msiexec.exe szokott ilyenkor, ami miatt a memóriahasználat közel 100% volt."

    + #10933 és #10961, ahol milyen érdekes, hogy nálunk nem feltétlen van ez az "ennyi ideig optimalizál". :))

    "Rendszeresen ajánlott itt a topikban is, hogy hagyjuk a gépet kb 1 napig.."

    Rendszeresen biztos nem, ma. esetleg néha megemlítik egyesek, amire amúgy nem feltétlen van okvetlenül szükség, meg pláne nem egy havi kumulatív frissítés telepítése után, de még egy clean install után sem...

    "Végül tiltottam, külső AV fel és nyugi lett.
    Ilyeneket nem csináltak a W8 előttiek."

    Ami ugye megint nem feltétlen általánosítható, nálam is több WIndows 10/11 rendszernél a beépített Defender van használatban, mégsem teker 0-24-ben az antimalware folyamat.
    A Windows 7 és korábbi Windowsokban meg eleve nincs is beépített AV...

    "de 10 óta elég gyakori, hogy jön több frissítés, amiket gyorsan letölt - telepíti őket, de szinte mindig van 1, amivel hosszabb ideig szenved. Nagyon nehezen tölti le, vagy túl lassan telepíti és az az egy folyamat annyira képes megakasztani a rendszert, hogy az már zavaró."

    vs.

    #10961
    "Ahol a sokat emlegetett TiWorker, Windows Module Installer Worker, stb. folyamatok általi magas rendszerterhelés max. a frissítések idején volt, de akkor sem feltétlen irreális mértékben mivel tudtam közben netezni és egyéb programokat is futtatni, a frissítések befejeztével és az újraindítás után pedig már nem tapasztaltam."

    Itt ugye megint nem kellene általánosítani, ha másoknál gond nélkül települnek a havi frissítések.

    "Letiltottad Szolgáltatásokban az auto update service-t, aztán kész. Kézire állítottad és akkor indult, ha akartad."

    vs.

    How to Enable or Disable Automatic Updates for Windows Update in Windows 10/11

    Az, hogy Windows 10/11-nél te nem tudtad beállítani, vagy nem voltál tisztában a beállítási lehetőségekkel, az már egyéni probléma...

    "Nem tudom azt honnan vetted, hogy nem ismerem a szüneteltetést és a többi módszert?? "

    vs.

    #10963
    "amikor csak x hetente indítom el. Még nem volt olyan, hogy ne talált volna frissítést"

    Ez alapján elég nyilvánvaló, hogy márpedig nem nagyon voltál tisztában a szüneteltetés / automatikus frissítés tiltásának lehetőségével és / vagy nem állítottad be, máskülönben akkor eleve nem frissített volna a Windows 11. :B

    "Arról volt szó, hogy amikor még alapon volt minden, mert frissen telepítettem a Rendszert és elsőre hagytam, hogy mindent úgy csináljon, ahogy akart."

    vs.

    "amikor csak x hetente indítom el. Még nem volt olyan, hogy ne talált volna frissítést"

    Mármint akkor biztos X hetente a 0-ról újratelepíted a Windows 11-et és utána futtatod a Windows Update-et, azért nem szünetelteted... :D

    "Olyat sem írtam, hogy nem volt előtte telemetria...."

    vs.

    "Aztán a W10 megjelenése után a 7 is átállt a kumulatív frissítésre, amit jól megpakoltak telemetriával"

    Igen, az "előtte" valóban lemaradt...

    Ha neked boldogságot okoz, akkor hidd csak azt, hogy mindenkinél olyan problémák vannak mint nálad, csak lehetőleg ne hirdesd általánosítva és ne nézz mindenkit hülyének, aki megcáfolja a több helyütt pontatlan, téves állításaidat. :B Köszönjük!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák