Hirdetés
-
GAMEPOD.hu
Ezt érdemes elolvasni: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz atesss #16428 üzenetére
Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre
Eddig is megoldható volt a Windows 11 telepítése TPM 2.0 - ahol nem feltétlen kell fizikai TPM chip és dTPM támogatás, lehet az fTPM / PTT is - nélküli nem támogatott hardverkonfigurációkra, a havi kumulatív frissítések is rendben települtek, max. esetleg az éves verziófrissítések nem feltétlen, de kis trükközéssel is utóbbi is megoldható, sőt az manuális eKB módszerrel a 22H2
—►
23H2 váltásnál most az eleve egyszerű és gyors volt.Megszüntette a Windows 11 hardverellenőrzésének kikerülési lehetőségét a Microsoft
Itt max. a linkelt cikkben leírtak lehet a későbbiekben probléma, de az ugye egyelőre csak a 25977-es buildszámú Insider Preview verzióktól van. Vagy az sem, mert még azt is meg lehet kerülni a "
setupprep /product server
" módszerrel, mint írják a végén. Na meg ugye ez a tiszta telepítésre és a verziófrissítésre vonatkozik, ellenben ha egyszer már fel lett telepítve a Windows 11 adott verziója, akkor az utána nyilván működik tovább, meg Home / Pro / Education / Enterprise kiadástól függően amúgy is 2-3 év egy-egy verzió támogatási ideje, addig használható aktív támogatással.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz atesss #16429 üzenetére
Dual Boot Windows 11 with Windows 10
Egy másik topikban nemrég ki lett vesézve a Windows 10 & Linux Mint dual boot, ahol a lényeg kb. ugyanaz Windows 10 & Windows 11 & Ubuntu triple boot esetében is.
"Illetve hogy a Windows "segéd" partícióit hogyan tudnám jól létrehozni, mivel kellene ezt csinálnom, melyik telepítővel ? Vagy a két Windows-nak elég, ha úgymond - közösen osztoznak - ezeken ?"
Azokat majd a Windows telepítője létrehozza, nem a felhasználónak kell, ahol a meglévő EFI, WinRE stb. rendszerpartíciókat használhatja a másik Windows is, nem feltétlen hoz létre újat. Például egyazon SSD-re történő dual boot / trple boot UEFI-s telepítésnél az EFI-rendszerpartíció (ESP) eleve közös lesz, ugyanazt az ESP-t fogja használni a Windows 10, a Windows 11 és az Ubuntu is.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz atesss #16433 üzenetére
Mondjuk az lett leírva, hogy akár nem támogatott hardverkonfiguráción is megoldható a verziófrissítés, meg nem feltétlen kell fizikai TPM chip ha firmware-ből is megy fTPM / PTT módszerrel, de mindegy...
A másikhoz, hát mondjuk abban jobb, hogy a Windows C rendszerpartícióját alapesetben Windows alól szokás / javasolt átméretezni (zsugorítani), nem a Linux telepítővel, de akár az utóbbival is megoldható ha nagyon muszáj.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz atesss #16437 üzenetére
• A PTT intel platformon van, az fTPM meg AMD-nél. Ha esetedben az utóbbi van, akkor adott a lehetőség megnézni a BIOS/UEFI beállításait, hogy ott van-e ilyen opció.
• Az MBR sémánál max. 4 db elsődleges partíció lehet, vagy 3 db elsődleges és 1 db kiterjesztetten belül több (sok) logikai partíció.
• A GPT sémánál csak elsődleges partíciók vannak, amiből alapesetben max. 128 db lehet, ami ugye bőven elég lehet és nem kell logikai partíciókkal vesződni.
• A Windowsoknak alapesetben elsődleges partíció szükséges a telepítésnél, a Linuxokat lehet akár logikai partícióra is telepíteni (példa), ha nagyon muszáj és elfogyott a 4 db elsődleges partíció, vagy ha egyesek mindenáron az MBR-hez ragaszkodnak.
• Ha UEFI-s a PC, akkor normál esetben eleve adja magát arra UEFI/GPT séma szerint Windowst és Linuxot telepíteni, meg ugye a Windows 11-nél a hivatalos rendszerkövetelmény az UEFI /GPT séma szerinti telepítés és a bekapcsolt Secure Boot.
• A GPT sémának és az UEFI-s telepítésnek eleve vannak előnyei az elavult MBR-rel és legacy (CSM) móddal szemben, már csak ezek miatt is érdemesebb az előbbit használni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
• Reset Windows 11 PC
• #11192 | #12687 | #14790Az alaphelyzetbe állításnál eleve törlődnek a felhasználó által telepített alkalmazások és max. csak a személyes fájlok tarthatók meg, a gyári alapállapotba visszaállításnál pedig max. azok az alkalmazások lesznek ott utána is, amiket a laptop gyártója telepített előre.
• Repair Install Windows 11 with an In-place Upgrade
Javítási célra a telepített programok megtartásával a javító telepítés futtatása való a már meglévő Windows 11 alól indítva (nem külön bootolva), aminél eleve megtarthatók a személyes fájlok és a telepített alkalmazások, beállítások.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Hát nem tudni milyen "Nod32" az, EAV vagy EIS vagy ESS, milyen verzió, stb., de normál esetben eleve az van, ami már korábban le lett írva és amit most a másik válaszban is szemléltettek.
Adott a lehetőség teljesen eltávolítani az ESET terméket, majd újratelepíteni, vagy csak a beépített Windows biztonságot (Defender) használni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A teljesen eltávolítani az, ami az előző válaszban már nem véletlenül linkelve lett, ahol ha esetedben nem azzal a módszerrel történt, akkor nyilván nem lett teljesen eltávolítva az ESSP, ami okozhat problémát a Defender működésénél.
"kipróbáltam egy defender removal tool-t amivel disabled-re tettem a Defendert. Azóta minden indításnál kiírja a defender "valós idejű védelem ki van kapcsolva,ezért az eszköz veszélynek van kitéve"
Próbáltam ugyanezzel a programmal enabled-re állítani,de nem működik."Ja, hát ha ilyen 3rd party tákolmány programokkal van megbuherálva a rendszer, a Windows biztonság (Defender) működése, akkor megint nincs min csodálkozni...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Selynelar #16458 üzenetére
• 0x800f0823 Windows Update Error: How to Fix it
• #15308Az érdekes, ha friss telepítés után az első frissítésnél van ilyen probléma...
"Ami nekem fura, hogy elvileg a windows telepítő amit a mediacreation készít elvileg már nem a 23h2 kellene legyen?"
Az MCT / MCT egyelőre még a 22H2 (
22621.1702
) verziót tölti le és azzal készít telepítési adathordozót, ellenben a direkt ISO letöltés már a 23H2 (22631.2428
) verziót.
De ez nem feltétlen akkora probléma, mivel ugye egyrészt adott a lehetőség a 23H2 ISO-t is letölteni és azzal Rufus / egyéb módon telepítési adathordozót készíteni. Másrészt a Windows Update-en keresztül eleve megoldható a 23H2 verzióra frissítés, vagy ha nem ajánlja fel, akkor a 23H2 eKB módszerrel manuálisan, ami egyszerűbb és gyorsabb, mint a standard ISO-fájl és USB-s telepítési adathordozó in-place upgrade.
Már ha most annyira a 23H2 verzióra váltás a cél, mert a 22H2 verzió a Home és Pro kiadásoknál 2024. október 8-ig támogatott, az Enterprise és Education kiadásoknál pedig még tovább, 2025. október 14-ig.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
ISO formátumban is letölthetővé tette a Windows 11 2023-at a Microsoft
"A Microsoft jelenleg azt mondja, hogy ennek oka (ti. hogy a MCT még mindig a régi verzióból dolgozik), hogy valamiféle optimalizációt kell még elvégezniük az új, 23H2-es verzión, és csak ha ez megtörtént, akkor jelenhet majd meg a frissített Media Creation Tool is. Utóbbi kiadását Redmond jelenleg nagyjából november közepére ígéri."
Tehát ennek is megvan oka.
-
King Unique
titán
Ez csak részben helytálló, mivel onnan eleve letölthető a 23H2 ISO is, az MCT tölti le egyelőre a 22H2 verziót, de hamarosan az is majd a 23H2-t fogja.
A jelenlegi kiadáshoz meg nyilván 23H2 verziót írnak, ha egyszer az az aktuális verzió és közvetlenül le is tölthető a 23H2 ISO. Itt max. azt lehet kifogásolni, hogy az MCT-vel miért késlekednek, miért nem írják oda külön-külön melyik opciónál pontosan mi a helyzet, pl. a Windows 10-nél szerepel a 22H2 megnevezés a fájlnévben (MediaCreationTool22H2.exe).[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Apucy01 #16483 üzenetére
Mármint ha 1x már sikeresen aktiválva lett a Windows 11 adott Home / Pro / egyéb kiadása digitális licenccel, akkor utána ugyanazon PC-n ugyanazon Home / Pro / egyéb kiadás újratelepítésénél automatikusan aktiválódni fog a Windows 11 és nem kell termékkulcsot megadni, amit a telepítő is leír az aktiválásnál.
A sikeres aktiválás nem feltétlen = jogtiszta licenc, utóbbi akkor lesz, ha eredeti, jogtiszta termékkulcs lett vásárolva, van azt igazoló tanúsítvány, számla, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Graphics #16519 üzenetére
• Nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan milyen verziószámú / buildszámú Windows 11 lett telepítve, a telepítéshez az ISO-fájl honnan lett letöltve, telepítés után naprakészre / naprakészre lett-e frissítve a rendszer majd utána újraindítva, stb.
• Ez a "döcögés" rendszerterhelés szempontjából mit jelent, a feladatkezelő mit mutat, valamelyik folyamat pörgeti a CPU-t, zabálja a RAM-ot, leterheli az SSD-t?
• Eszköztitkosítás / BitLocker meghajtótitkosítás az SSD-nél illetve a Windows 11-nél be van kapcsolva?
• Ez az "ugyanez egy W10-zel álomszerűen hasít" még korábbi tapasztalat, vagy Windows 10 & Windows 11 dual boot lévén az aktuális és Windows 10-re átbootolva ott jóval gyorsabb a működés?
• Nincsen hardverhiba, RAM, SSD, stb. biztosan rendben van? Csak mert ha már a maga telepítés is irreálisan lassú, akkor az eleve gyanús...[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Graphics #16523 üzenetére
Ez nem válasz maradéktalanul a feltett kérdésekre.
Az meg hogy ugyanarra az SSD-re korábban egy Windows 10 lett telepítve és az akkor jól működött, egy dolog, ellenben hogy most mi a helyzet, az egy másik. Ahol ezt ilyenkor pl. a már említett dual boot megoldásnál lehetne jól letesztelni, egyik / másik Windowst indítva ugyanarról az SSD-ről, ugyanabban a hardverkörnyezetben.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Graphics #16526 üzenetére
A dual boot csak egy lehetséges opcióként lett említve a teszteléshez, + azért lett felhozva, mert sz sem derült ki a leírtakból, hogy most dual boot van, vagy külön-külön lett telepítve a Windows 10 és a Windows 11, a Windows 10-es tapasztalat pontosan mikor volt, stb.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Graphics #16528 üzenetére
Mármint a Windows 10 és a Windows 11 is teljesen naprakészre lett frissítve a telepítés után, minden eszközillesztő és Windows-frissítés telepítve lett majd utána újraindítva a rendszer, mindkettőnél pontosan ugyanazok a BIOS/UEFI beállításai, mindkettőnél bekapcsolt / kikapcsolt állapotú eszköztitkosítás / BitLocker van, minden egyéb beállítás mindkét rendszernél ugyanaz?
Csak mert eleve így releváns összehasonlítani, más esetben viszont nem feltétlen. -
King Unique
titán
válasz FTomi94 #16522 üzenetére
"Kompatibilitási helyzet: a számszerű rendszerkövetelmények (órajel, magszám, memória, háttértár stb.) megvannak bőven, TPM2.0 szintén"
Na és ezek be is vannak állítva, mármint UEFI-s bootolás és bekapcsolt Secure Boot, TPM 2.0 (vagy fTPM / PTT)?
Csak mert a "kék négyzetes Windows logó" alapesetben Legacy (CSM) módban történő bootolásnál jelenik meg, ellenben UEFI-snél a hardvergyártó logója szokott, bár akár beállítás kérdése is lehet (példa).A BIOS a legújabb verziójú, hardverhiba (pl. RAM, SSD) biztosan nincsen?
+ Ha már úgyis van az SSD-re egy Windows 10 telepítve, akkor a Windows 10
—►
Windows 11 in-place upgrade is opció lehet, meg ha láthatóan nem megy a tiszta telepítés.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
• Erről is volt már szó, lásd az ebben a hozzászólásban leírtakat.
• Számos ingyenes program van ilyen célra, sőt ha SSD-t kell klónozni, akkor egyes gyártók (pl. Crucial, Samsung, WD) ingyenes programot is biztosítanak a klónozáshoz.
• A Macrium Reflect esetében ugye megszűnt hivatalosan a Free kiadás és a 8.1.x Home már eleve trial, de a 8.0.7279 / 8.0.7690 Free kiadással még megoldható a klónozás.
• Másik opció a képfájlba mentés, majd a képfájlból a visszaállítás a céllemezre, ami pl. AOMEI Backupper programmal is megoldható.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz iszoke #16548 üzenetére
• Volt "Restore Classic File Explorer with Ribbon in Windows 11" beállítási lehetőség, de az 22H2 verziótól már nem működik. Ellenben az ExplorerPatcher programmal elvileg megoldható az ilyen-olyan módosítás, "Windows 10-esítés". Viszont nem árt fenntartással kezelni az ilyen 3rd party tákoló programokat, mert olykor összeakadhat az ExplorerPatcher program a havi kumulatív frissítésekkel és az okozhat hibákat (példa).
• A régi vezérlőpult kb. ugyanaz Windows 10-nél és Windows 11-nél is, nem világos azon mégis mit kell visszaállítani.
A gépház az, ami változott a Windows 11-nél.
• Másik opció megpróbálni megszokni a Windows 11 kinézetét és úgy használni, vagy ha egyelőre nem megy, akkor nem kötelező most váltani, a Home és Pro kiadásoknál 2025. október 14-ig támogatott a Windows 10.
• A megfelelő előkészületekkel vagy akár anélkül jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere, Intnel—►
AMD platformváltás) után is megtartható a már telepített Windows 10/11 és nem feltétlen kell újratelepíteni a 0-ról.
Ha már megtörtént a platformváltás és nem lett újratelepítve a Windows 10, hanem ugyanúgy működik tovább, akkor mondjuk nem világos miért kérdés ez, de mindegy.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Pityu. #16556 üzenetére
Ennyi volt: Elkezdte blokkolni a Windows 7 és 8 kulcsokat a Microsoft
"A Windows 10 és 11 esetében - egyelőre még - továbbra is működik az átjárás, azaz, előbbi rendszer kulcsával lehet a legfrissebb Windows-t is aktiválni."
-
King Unique
titán
válasz Pityu. #16559 üzenetére
• How to Choose Default Apps to Open Files with in Windows 10
• Choose Default Apps in Windows 11Mint látható a linkelt útmutatók alapján, Windows 10-nél és Windows 11-nél is nagyjából kb. ugyanazok a módszerek vannak az alapértelmezett alkalmazás beállításához. Ahol alapesetben adja magát pl. az "Open with Context Menu" lehetőség egy adott fájltípusnál, ott pedig eleve beállítható hogy mindig az adott program nyissa meg.
(#16564) 5leteseN:
Mit tüntetett el a "MikroF*s", ezt ami láthatón ott van?
Ahol meg nincsen és kiválasztani sem lehet a telepíthető (a portable bohóckodást hagyjuk) változatnál, azt meg lehet köszöni az említett program fejlesztőinek a másik válaszban leírtak alapján, hogy nem képesek a vackukat normálisan összetákolni...[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Pityu. #16579 üzenetére
Mármint erre célzol a Windows 10-nél, ami a Windows 11-nél valóban nincsen, de az összes többi opció ugyanúgy adott és ugyanúgy működik, a "jpg vagy jpeg formátum" is beállítható, vagyis azok eleve nem újdonság.
-
-
King Unique
titán
válasz Pityu. #16590 üzenetére
Egy másik válaszban ugye már leírták, hogy eleve bugos az Irfanview xy verziója és annak hibája miatt lehet ilyen probléma.
A user error témára vonatkozóan te kezdted el itt feszegetni és előadni, hogy a Windows 11-nél nem lehet beállítani a fájltársítást, bezzeg a Windows 10-nél be lehetett, ami általánosítva szimplán nem igaz, leírtak itt többen is ha visszaolvasod, hogy ők érdekes módon be tudták állítani...Nem, nem egész nap és ebbe a topikban sem, max. amikor éppen ráérek, ha nem tűnt volna fel. Az viszont feltűnt, hogy az utóbbi időben folyamatosan csak problémázol itt olyan dolgokon Windows 11 specifikusként beállítva, amiknek a többsége a Windows 10-nél is kb. ugyanúgy működik, majd amikor ezt leírják és próbálnak segíteni, akkor még neked áll feljebb és megy itt a hőzöngés.
Arról én vagy más nem tehet, hogy nem vagy képes használni egy webes keresőt vagy épp a topik keresőjét, holott pl. a legutóbbi kérdésre a válasz is már számtalanszor ki lett tárgyalva itt (példa) és a Microsoft weboldalán is világosan le van írva...
Az ElevenForum útmutatók pedig nem meglepő módon azért vannak ide linkelve, mert eleve azok az egyik ha nem a legjobb, legösszeszedettebb, legszemléletesebb leírások Windows 11 témában, + nyilván azért, mert ha van valamiről komplett útmutató, akkor ne kelljen már ide 20+ sorban leírni.Egyébként ha láthatóan ennyire csak a problémázás megy, akkor lehet nem feltétlen kellene erőltetni ezt a Windows 11-et, nem feltétlen való mindenkinek, lehet inkább a Windows 10-nél kellene maradni, 2 évig még támogatott, lehet még azt is használni...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz 5leteseN #16609 üzenetére
"Legacy-ból AHCI-ga a SATA-t feladatra"
Az AHCI az IDE és RAID módokkal van párban, a Legacy pedig az UEFI-vel.
• Windows alapvető beállításainak ellenörzése (2. pont)
• How to Enable AHCI in Windows 8 and Windows 10 after Installation (Windows 11-nél is)Ha IDE / RAID módban lett telepítve a Windows 11, akkor lehet értelme az AHCI-re váltásnak, egyéb esetben nyilván nem, meg ha már eleve AHCI szerint lett telepítve.
• How to Check if Windows 10 is using UEFI or Legacy BIOS
• How to Convert Windows 10 from Legacy BIOS to UEFI without Data LossHa Legacy (CSM), vagy más néven BIOS/MBR séma szerint lett telepítve a Windows 10/11, akkor lehet értelme az UEFI/GPT-re konvertálásnak, bár ugye normál esetben eleve az utóbbi szerinti telepítésnek kell lenni a Windows 11-nél, mivel az a hivatalos rendszerkövetelmények egyike.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz 5leteseN #16613 üzenetére
Az a "Legacy" a SATA vezérlőnél akkor az IDE módra vonatkozhat, előfordulhatnak gyártóspecifikus eltérések a szokványostól az egyes megnevezéseknél.
Most akkor alapból a "Legacy" opció volt beállítva és AHCI helyett Legacy/IDE módban lett telepítve a Windows 11, vagy mi?
Az előző válaszban le lett írva, leírással szemléltetve hogyan lehet megnézni, ahogyan az utólagos átállítás AHCI módra is.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz boborján2 #16619 üzenetére
Na és vajon miért menti és nyitja meg? Hát talán azért, hogy ott lehessen folytatni a munkát, ahol abba lett hagyva, meg ha pl. véletlenül / nem tervezett módon lett bezárva a jegyzettömb.
De egyébként abban az okos programban eleve be / ki kapcsolható az előbbi funkció, ahogyan a megnyitásnál az új lap / új ablak is eleve beállítható.• Turn On or Off Automatically Save Session State for Notepad in Windows 11
• Change Files to Open in New Tab or New Window in Notepad in Windows 11[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz 5leteseN #16618 üzenetére
• Mi van másutt a Windows 11-ben, talán a linkelt útmutatóban lévő msconfig megnyitási módszer és onnan a csökkentett módban történő indítás ott nem működik, vagy mi?
• Miért "erősen más már a folyamat" a Windows 11-nél, talán azok a registry bejegyzések, kulcsok ott nem úgy vannak mint a már linkelt útmutatóban, + amit egy Windows 11 specifikus leírás is szemléltet?
• Az előző válasz talán nem magyarul lett leírva?
• Az informatika, az IT nyelve a magyar lenne az angol helyett, Windows 11 témában a legtöbb, legjobb leírás talán magyarul és nem angolul érhető el?
• A linkelt angol nyelvű útmutatók értelmezéséhez talán perfekt angol nyelvtudás szükséges, amikor végig screenshotokkal vannak illusztrálva a lépések és már azokból látszik a lényeg?
• Ha az előbbi mégis ekkora problémát okoz egyeseknek, akkor talán a Google Fordító és annak használata / használata ismeretlen fogalom?[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz boborján2 #16622 üzenetére
Még jó hogy amit leírtál, az nem feltétlen általánosítható, mert most direkt rápróbáltam újra és nálam érdekes módon nem szállt el 10-15 db megnyitott fülnél sem.
Na, ha sikerült igény szerint kikapcsolni, meg eleve beállítható pár kattintással, akkor túl van tárgyalva és lapozhatunk.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz boborján2 #16625 üzenetére
Nemcsak hardverkörnyezet, hanem szoftverkörnyezet függvénye is, meg nem kizárólag csak a Windowsoknál, hanem ugyanúgy más operációs rendszereknél is.
Mármint annyira sz@r azért mégsem lehet, mert a lapok / fülek megjelenése a jegyzettömbben és a fájlkezelőben egyértelműen előnyös és ennek hála nem kell sok ablakot külön-külön megnyitni, ahogyan a felhasználók egy részének nyilván hasznos lehet a munkamenet mentése is és akkor ott tudja folytatni ahol abbahagyta, nem kell külön keresgélni a fájlokat, stb.
-
King Unique
titán
válasz Janika--1982 #16630 üzenetére
Mármint inkább >>>nálad<<< nem lehet letölteni az internetkapcsolat hibája vagy egyéb ottani probléma (pl. böngésző, reklámblokkoló / antivírus program) miatt, ahogyan nemrég másnál is, mert nyilván nem arról van szó, hogy nem nyitható meg a Microsoft szoftverletöltő oldala, nálam érdekes módon a Windows 10 és Windows 11 letöltési opció is megnyílik rendesen és működik mind az MCT, mind az ISO-fájl letöltése.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz boborján2 #16632 üzenetére
A "sikerül a fogaskerék menüt előhozni és kitakarítani az alapértelmezett hülye beállítást belőle.", " a sz@r az sz@r marad", "Sokkal jobb ez így hogy kikapcsolatm" kijelentéseken nem világos mit lehet félreérteni, vagy ha mást akar jelenteni, akkor értelemszerűen annak megfelelően kellene megfogalmazni, ilyen egyszerű.
Mire értendő a szoftverkörnyezet? Hát például a telepített beépített és 3rd party programok, illesztőprogramok, stb. összessége, azon belül adott programverziók + a Windows 11 buildszáma, mert ugye azok függvényében is lehetnek eltérések.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz boborján2 #16637 üzenetére
A buildszám alatt a linkelt útmutatóban lévő verziószám értendő.
Dehogynem releváns, mivel a programok (jegyzettömb is) verziószámától és a Windows 11 verziószámától, frissítettségi állapotától is nyilván függhet a működés.A Microsoft Office témának eleve van külön topikja "Microsoft Office és Office 365 topic" néven, az ügyben ott javasolt érdeklődni.
Microsoft Magyarország Kft. -
-
King Unique
titán
Mármint ha most 22H2 verzió lett telepítve, akkor arra majd a Windows Update felajánlja a 23H2 funkciófrissítést, legalábbis támogatott hardverkonfigurációnál.
Ha a Windows Update nem ajánlja fel a 23H2 funkciófrissítést 22H2 verziónál, akkor megoldható manuálisan is a 23H2 eKB letöltése és telepítése módszerrel. De annyira azért nem sürgős, mert a 22H2 verzió a Home és Pro kiadásoknál 2024. október 8.ig támogatott, vagyis még majdnem egy évig. -
King Unique
titán
válasz jojoando #16684 üzenetére
Schedule Restart for Windows Update in Windows 11
Eleve ütemezhető a frissítések utáni újraindítás, akár kb. 1 héttel is eltolható.
Egyébként ezek + ez összesen 2 db újraindítás lenne ha 2 külön napon lettek telepítve, nem 3. Sőt, az ütemezési lehetőséggel letudható akár 1 db újraindítással is.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Janika--1982 #16687 üzenetére
• How to create bootable USB drive for Windows 11 with Rufus
• Friss windows iso készítés UUP dump-alVannak egyéb letöltési opciók is, nem kizárólag csak a Microsoft szoftverletöltő oldala.
-
King Unique
titán
válasz csakany2001 #16691 üzenetére
"Érdemes közvetlenül Windows 10-ről erre frissíteni?"
vs.
"Sokkal megkönnyítené a dolgokat számomra, ha nem kéne mindent újra beállítanom, belaknom az egészet, hanem csak használhatnám tovább."
Vagyis le lett írva egy reális ok, hogy mikor érdemes a tiszta telepítés helyett a Windows 10
—►
Windows 11 in-place upgrade-et választani, ahol akkor nem világos, hogy ezek után miért kérdés hogy érdemes-e, amikor pont az a cél, hogy ne kelljen mindent a 0-ról kezdeni.A megfelelő előkészületekkel vagy akár anélkül jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere, platformváltás, komplett PC cseréje) után is megtartható a jelenleg telepített Windows 10/11 és nem feltétlen kell újratelepíteni a 0-ről. Ahol a CPU cseréje nem akkora dolog, ami ha már meg is történt és utána is gond nélkül működik tovább a rendszer, akkor szintén nem teljesen világos miért kérdés, hogy ilyenkor újra kell-e telepíteni.
A verziófrissítés és a tiszta telepítés lehetőségei pedig ugye korábban válaszokban már le lettek írva itt.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz pendre54 #16689 üzenetére
Igen, van, már frissült az MCT 23H2-re és a
22631.2715
buildszámú ESD ISO-t tölti le, a Microsoft szoftverletöltő oldalán már a fájlnévben is "MediaCreationTool_Win11_23H2.exe" szerepel, az ElevenForum / ElevenForum útmutatók is frissítve lettek a mai nappal, stb.
Ami még érdekes, hogy pl. az ElelvenForum alapján az MCT már a legutóbbi KB5032190 kumulatív frissítéssel (LCU) integrált ESD ISO-t tölti le, vagyis ami full naprakész (22631.2715
), ellenben a direkt standard ISO-fájl letöltésnél még a múlt havi22631.2428
buildszámú ISO-fájl tölthető le, de lehet időközben az utóbbi is már frissítve lett az aktuális állapotra (így lehet megnézni).[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Angel2014 #16707 üzenetére
Az az 5,9 GB-os a standard ISO-fájl (
install.wim
) lesz a direkt ISO letöltésnél, ellenben az MCT-vel letölthető ESD ISO-nál azinstall.esd
fájl mérete kisebb 4 GB-nál, ezért rámásolható FAT32-re formázott pendrive-ra is. Sőt, telepítési adathordozó létrehozásához is adott az MCT használatának lehetősége, ami eleve FAT32-re formázza a kiválasztott célmeghajtót, pendrive-ot.Ha a manuális létrehozás a cél, akkor a kétpartíciós módszerrel (
FAT32: boot.wim, NTFS: install.wim
) 4+ GB-osinstall.wim
fájl esetén is megoldható a dolog, de lehet akár darabolni is kisebb méretűinstall.swm
fájlokra, stb.
Vagy ha támogatja az adott PC-nél az UEFI firmware UEFI módban NTFS-ről is a bootolást, akkor nyilván használható NTFS fájlrendszerű telepítési adathordozó is és nem létszükséglet a FAT32-re formázott.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Angel2014 #16709 üzenetére
Mármint az MCT-vel letöltött 23H2 ESD ISO lenne 5,9 GB és abban az
install.esd
fájl 4 GB-nál nagyobb méretű, valamint az MCT nem FAT32-re formázza a pendrive-ot, utóbbit is kipróbáltad?Az "alsóval", vagyis a közvetlen ISO-fájl letöltésnél nálam a magyar nyelvű 23H2 ISO 6,1 GB, az angol nyelvű meg 6,2 GB, a 6,9 GB nem világos micsoda.
Az előző válaszban le lett írva több megoldás is, már csak alkalmazni kellene valamelyiket.
-
King Unique
titán
válasz Angel2014 #16711 üzenetére
Ha az MCT eleve particionálja és formázza FAT32-re a pendrive-ot, akkor mi értelme volt előre particionálni és formázni FAT32-re?
De mindegy is, mert világosan látszik, hogy az MCT-s ESD ISO-ban nyilván továbbra is 4 GB-nál kisebb méretű az
install.esd
fájl, máskülönben nem lehetne FAT32 fájlrendszerű partícióra másolni, meg ugye nem 5,9 GB maga az ISO-fájl, hanem 5,07 GB. -
King Unique
titán
válasz norba69 #16725 üzenetére
Vagyis akkor az MCT egyben darabolja is a 23H2-nél már 4+ GB-os
install.esd
fájlt kisebb méretűinstall.swm
fájlokra, hogy rámásolható legyen FAT32 fájlrendszerű partícióra, valószínűleg ennek optimalizálása miatt is volt a késleltetett megjelenés.Kissé fura, hogy a korábbi verziókhoz hasonlóan a 23H2 ESD ISO-nál az
install.esd
fájlt most nem tudták 4 GB alatt tartani, holott eddig mindegyik Windows 10 és Windows 11 verziónál sikerült, de legalább továbbra is FAT32 alapon korrekt módon automatikusan megoldják és nem a felhasználónak kell a darabolással külön vesződni.Köszönjük az infót!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Angel2014 #16733 üzenetére
Az egyik előző válaszban már le lett írva világosan és linkelve egyértelműsítés végett egy blogbejegyzés, ami szemlélteti, hogy ha támogatja az adott PC-nél az UEFI firmware UEFI módban NTFS-ről a bootolást, akkor lehet NTFS fájlrendszerű pendrive-ról is bootolni telepítőt, nem kizárólag csak FAT16/32 fájlrendszerűről...
"Azért fura ha darabolja akkor a lemezkezelésben miért nem látszódnak ezek a darabok és partíciók."
Az is le lett már írva többször, hogy most a 23H2 verziónál az MCT a 4+ GB-os
install.esd
fájlt darabolja kisebb méretűinstall.swm
fájlokra - hogy ráférjenek a FAT32 fájlrendszerű partícióra, aminél 4 GB lehet a max. fájlméret - , nem a partíciókat, nem világos az utóbbi mégis honnan jött, meg pláne hogy világosan leírta és szemléltette is a fórumtag hogy pontosan mire céloz...[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Windows 10/11 Home/Pro , Office OEM/Retail kulcsok
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest