Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blueMerle

    veterán

    Sziasztok,

    a véleményetekre lenne szükségem, nem igazán tudom mi tévő legyek.

    Közel 10 éve készítek weboldalakat (ez nem a fő tevékenységem) természetesen hivatalosan, vállalkozás keretein belül. Közel 100 elégedett kliens van a hátam mögött, ebből kb. 30 webshop a többi dinamikus weboldal. Soha, senki nem panaszkodott, azóta is mind elégedett ügyfél, a webshopok tökéletesen, hiba nélkül üzemelnek sok-sok éve. Ennyit rólam.

    A lényeg (nevek és konkrétumok nélkül), és amiért írtam: közel fél éve készítettem egy webshopot egy illetőnek, akinek már volt működő e-shopja (nagyon gyér forgalommal, a mai napig) egy külön domain címre. A termék amit árul a saját kategóriáján belül elég drágának számít, és az online értékesítése sem épp egy egyszerű dolog, de ezen lendüljünk túl. Fél éve, mikor a shop kész lett(!!!) közölte velem, hogy a jelenlegi shoppal a raktárkészletet össze kellene hangolni az újjal. Ja persze, export az nincs, csupán egy status, amiből sok mindent nem lehet kihozni. Mellesleg én töltsem fel a termékeket(!) holott temészetesen megmutattam neki a menetét. Mindegy, én hülye közel 100 terméket (ingyen) feltöltöttem a shopra (természetesen a szerződésben erről szó sincs) majd ugye vártuk a csodát. Maketing hiányában nem érkezett rendelés, ekkor jött az isteni szikra: a jelenlegi shopot irányítsuk át erre az újra amit én készítettem (3 ország, 3 nyelv, 3 pénznem -mind ingyen konfiguráljam). Itt kezdődtek igazán a nagy gondok: ki töltse fel a termékeket, ki menedzselje a raktárkészletet. Akkor maradjon mégis a két shop (tehát az előző és az amit én készítettem) egymás mellett külön domain címen és legyenek szinkronban. Sajnos az előző shop programozója KÉPTELEN megfelelő exportot készíteni, így ez lehetetlennek bizonyul.

    Itt tartunk most, én vagyok a szemét rohadék csaló mert nem teljesítem a vállalt kötelezettségeim (holott erről SZÓ SEM VOLT és a szerződésben is világosan le van írva meddig terjed a munkám).

    Felajánlottam neki -amit még soha eddig- hogy a webshop árának a felét visszafizetem (a másik fele modulokra ill. grafikus munkadíjára lett költve), ennek ellenére a teljes mentést és a shopot a rendelkezésére bocsátottam és a másik felét (azaz a munkadíjam!!!) reklám formájában térítem neki (adwords, etarget, facebook) az előző, mai napig "működő" (alig van rendelés) shopjára.

    Szerintetek korrekt részemről ez a megoldás?

  • blueMerle

    veterán

    válasz Zedz #12703 üzenetére

    Kifizetett, ezzel nincs gond.

    A helyzet inkább az hogy nem igazán szeretnék neki dolgozni, tekintettel az előzményekre. A legnagyobb baj, hogy semmire nincs ideje, -elsősorban arra nem hogy két shopot mendzseljen- és tőlem várja úgy a megoldást (szinkron a két shop közt ami megoldhatatlan, vagy én töltsem fel és kezeljem a termékeit).

    Ezért gondoltam erre a megoldásra. Tisztában vagyok vele hogy egy fillér sem járna neki vissza.

  • blueMerle

    veterán

    válasz DNReNTi #12706 üzenetére

    Köszönöm neked is és Zedz-nek a választ. :R

    Soha, senkinek nem kivánok ilyen ügyfelet, az élettől is elveszi az ember kedvét.

  • blueMerle

    veterán

    válasz smallmer #13058 üzenetére

    Teljesen kiesik a weblapszerkesztésből a téma, de ezt nagyon komolyan mondom és add át a nővérednek:

    Ha ennyire cseszettül görcsösen állnak a lagzihoz, inkább hagyják a francba az egészet, legyen egy kis fogadás és ennyi. Kérdőív, űrlap? Dzsízösz...Nekünk is voltak olyan vendégek akik aznap szálltak le a repülőről és mégis meg lett oldva minden. Ez egy vicc amit csináltok, és nem utolsósorban felesleges, röhejes....mindenki úgy fog ott állni mint egy cölöp, ha előre beszaratjátok őket ilyen dolgokkal. Mert ez az.

    Augusztusban volt az esküvőnk, nem kicsi, tudom miről beszélek. Értem én, hogy modernek akartok lenni, meg usankát majmolni menő, de jó eséllyel egy ilyen nap van az ember életében, és ez így....hát ti tudjátok.

    [ Szerkesztve ]

  • blueMerle

    veterán

    válasz Zedz #13091 üzenetére

    És ez nem egy fórum ahol bármihez szabadon hozzá lehet szólni? :U Nem érdekli a véleményem? Ohh, hát akkor leszarja/átugorja/nem veszi figyelembe, szive joga, mint ahogy nekem is hogy hozzászóljak. Egyéb más probléma? :)

    Sk8erPeter: De, ötletes. Nagyon. Csak tudod egy esküvő ha ennyire protokoll-jellegű, akkor az már régen rossz. Voltál ilyen esküvőn? Én voltam :P Soha, senkinek nem kivánom, "k*rva jól" éreztük magunkat, de tényleg, mindenki ült mint a kisiskolás, minden percről percre, eltervezve történt, mint egy katonai táborban. Az hogy feszült légkör volt, az kutyaf*sza kifejezés. Nekünk most augusztusban volt az esküvőnk (nem kicsi), ami nagyon laza, nagyon kötetlen volt, és utólag, másoktól is hallom hogy mindenki veszettül jól érezte magát (és az eseményen is ezt láttuk a feleségemmel). Űrlap, weboldal nélkül.

    Másrészt ez egy jótanács volt a részemről az esküvőt illetően, nem elsősorban weblappal kapcsolatban, ahogy írtam. A weblap, ürlap, kitöltendő dolgok viszont azt sejtetik (mea culpa ha nincs igazam....dehogynem :) ) hogy ez bizony olyan eseménynek igérkezik, mint amit fentebb is leírtam, az első story. Nem oltottam senkit, segítő szándékkal írtam. Persze, értelmezd úgy ahogy akarod, őszintén szólva nem igazán érdekel :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák