Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kris87

    aktív tag

    Sziasztok!

    Segítsetek kicsit kérlek, nagyon elakadtam...

    Adott 2 openwrt rúter néhányszáz kilóméterre egymástól. Egyik elérhető távolról, az internet szolgáltató publikus ip címet ad, eddig tök jó, ezt üzemeltem be, mint OpenVpn szerver. A másik viszont egy natolt hálózaton csücsül, konkrétan egy Telekomos mobilnet stick van beledugva, ez lett az OpenVpn kliens. A Kliens csatlakozik a szerverre, a szerverre dugott egyéb gépeket, megosztásokat látja, az internet forgalom is a szerveren keresztül megy. Visszafele viszont nem működik, a szerver rúterre csatlakozva nem pingelhetőek a kliens rúter oldali gépek, és kamerák sem, ez az egyik gond. Emellett amit én szeretnék az az, hogy a klienshez csatlakoztatott kamerákat érjem el távolról (egy harmadik helyről, bárhonnan) úgy, hogy a szerver domain nevére és egy adott portra hivatkozva egy a kliens rúterre kötött kamera weboldala jöjjön be.

    Kezdetnek mit kell beállítani ahhoz, hogy a kliens rúter eszközei elérhetőek legyenek a szerver oldali rúterre csatlakozva? Köszi előre is!

  • Kris87

    aktív tag

    válasz Kris87 #990 üzenetére

    Na az első kérdés már nem érdekes, ezen leírás alapján sikerült megoldani, elér mindenki mindenkit. Próbálkozok tovább a port forwarddal...

  • Kris87

    aktív tag

    válasz Savageboy #993 üzenetére

    TAP-pal kezdtem az egészet, de a kliens rúter nem tudott megfelelően csatlakozni, lásd itt, nem segített senki, ezért kezdtem el próbálkozni a TUN féle megoldással. Nekem egy kicsit kacifántosabb a dolog, mert a gw nem ugyan az az eszköz az alhálózatomban mint a vpn server, ezért 2 sor statikus útvonalat meg kellett még adnom a gw routerben is. Most már jó egyébként, port átirányításnál egyszerűen megadom a távoli eszköz, pl kamera ip címét, és működik is.

  • Kris87

    aktív tag

    Sziasztok!

    Segítségre van szükségem, hosszú lesz, bocsánat...

    Van egy működő site 2 site szerű OpenVPN kapcsolatom, amire azért volt szükségem, mert olyan kamerához szerettem volna csatlakozni bárhonnan, ami nem támogat felhőn keresztüli kapcsolatot, a router (Router 2) amire a kamera rá van dugva natolt hálózaton csücsül.

    Most szükségem van még egy ugyanilyen megoldásra, csak más településen lenne ez az új kamera. Csatoltam a topológiát leegyszerüsítve.

    A probléma az, hogy bár a jelenlegi helyzetben felcsatlakozik az újabb kliens, távolról nem elérhető, ehhez a szerver konfigban a  list push 'route 192.168.0.0 255.255.255.0'
     option route '192.168.4.0 255.255.255.0'

    sorokhoz bizonyára hozzá kell nyúlni, de ha babrálom, akkor az új kilens csatlakozásakor elszáll a régi kliens, többé nem elérhető amíg nem húzom ki az új klienst és nem indítom újra a szervert.
    A teljes szerver konfig:
    config openvpn 'myvpn'
     option enabled '1'
     option dev 'tun'
     option port '1194'
     option proto 'tcp'
     option verb '3'
     option ca '/etc/openvpn/ca.crt'
     option cert '/etc/openvpn/my-server.crt'
     option key '/etc/openvpn/my-server.key'
     option dh '/etc/easy-rsa/keys/dh1024.pem'
     option server '192.168.10.0 255.255.255.0'
     option log '/tmp/openvpn.log'
     option keepalive '10 120'
     option persist_tun '1'
     option persist_key '1'
     option ifconfig_pool_persist '/tmp/openvpn-vpn0-ipp.txt'
     option client_config_dir '/etc/openvpn/clients/'
     list push 'route 192.168.0.0 255.255.255.0'
     option route '192.168.4.0 255.255.255.0'
     list push 'redirect-gateway def1' 

    Az '/etc/openvpn/clients/' könyvtárban van a működő kliens nevével megegyező fájl ezzel a tartalommal:iroute 192.168.4.0 255.255.255.0

    A kliens konfig így fest:
    dev tun
    proto tcp
    log openvpn.log
    verb 3
    client
    remote-cert-tls server
    remote "publikus szerver külső ip címe" 1194
    <ca>
    -----BEGIN CERTIFICATE-----
    ...
    -----END CERTIFICATE-----
    </ca>
    <cert>
    -----BEGIN CERTIFICATE-----
    ...
    -----END CERTIFICATE-----
    </cert>
    <key>
    -----BEGIN PRIVATE KEY-----
    ...
    -----END PRIVATE KEY-----
    </key>

    Ha nem babrálom a konfigot, a Router 2-nek 192.168.4.3 ip-t adok 192.168.6.1 helyett, a '/etc/openvpn/clients/' könyvtárba beteszem az új kliens nevét viselő fájlt megegyező tartalommal, akkor ahogy az felcsatlakozik működik is, de a régi kliens elszáll.

    Mit kell módosítanom és hogyan, hogy működjön? Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák