Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zelikocc

    senior tag

    válasz dchard #6076 üzenetére

    “fogadd el ha a náladnál sokkal tapasztalatabb megmondja neked, hogy mivel van a valódi probléma és mivel nincs”

    S akkor végülis mivel van a valódi probléma?
    Mert ez valahogy nem derült ki egy laikus számára is érthetően.

    martonl egyáltalán nincs egyedül azok között akik azt érzik, hogy az egész 4G hang kompatibilitás ahogy kitalálták (vagy legalábbis ahogy kivitelezik) egy fos.
    A 3G hang idejében vettél egy 3G képes telefont és ment és kész. Itthon is és roamingban is. Nem mint most, hogy eltelt majdnem 10 év a 4G kezdete óta és még mindig csak a szenvedés megy az egésszel. Ha olyan telefont veszek még itthon se megy a VoLTE. Már rohadtul unalmas. És most kezdődik elölről az egész a VoLTE roaminggal. Lehet hogy a 3G kezdetekor is volt hasonló, de könyörgöm 10 éve kezdődött a 4G… már 5G korszak van és még mindig nem megy a VoLTE normálisan. Ilyen a 3G-vel biztosan nem volt.

    Az átlag felhasználót tényleg nem érdekli ki miért szenved a háttérben, mert csak annyit lát hogy nem megy és nem megy pedig már rohadt sok idő eltelt a bevezetés óta.

    Mondhatsz bármilyen magyarázkodást, meg lenézhetsz nyugodtan mindenkit itt, attól még biztosan meglehetett volna oldani ezt normálisabban is. Mind technológiai, mind gyártói, mind szolgáltatói oldalról is.
    Szerintem abban mindenki egyetért itt, hogy szenvedés az egész.

    [ Szerkesztve ]

  • martonl

    senior tag

    válasz dchard #6076 üzenetére

    "El ne felejtsd: nem én kezdtem el szidni valamit, amit aztán nem tudtam semmivel alátámasztani."

    Nem felejtettem el és fenn is tartom. Alátámasztottam, bár erre nincs is szükség, hiszen mindenki látja a szenvedést. Én laikusokkal vagyok körbevéve és azt látom, hogy rajtam kívül ezt a "fejlődést" mások is negatívan megérzik, ami szerintem szintén nem jó. Minden esetre én örülök, hogy, elnézést de másképp nem tudok fogalmazni, "leereszkedsz" a hozzám hasonlókhoz és igyekszel nekünk elmagyarázni a dolgokat. Szeretek tanulni és olvasni új dolgokról.

    Valahogy az az érzésem, hogy mint sok más területen így itt is, a mai fejlesztők csak "magasabb" szinten értenek a dolgokhoz. De a magasabb szinten történő fejlesztésnek (gondoljunk pl. a programozásra) megvan az a hátránya, hogy a kész programba a fordító modult is bele kell tenni, és a folyamat az lesz, hogy a kész rendszer egyre nagyobb és erőforrás igényesebb lesz. Itt most nem rád gondolok természetesen.

    Visszatérve a témára, én még most is azon a véleményen vagyok, hogy ha a 4G hangot ennyire körülményes bevezetni, akkor maradhatott volna egy bővített 3G kapacitás a háttérben, mellette egy gyors adathálózattal, amin nincs beszéd. Talán nem is kell bővített kapacitás, elvégre lehet egyre kevesebben használják beszédre is a hálózatot, ezt te tudod jobban. Meg utólag könnyű is okosnak lennem.

Új hozzászólás Aktív témák