Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz fujifilm1 #8952 üzenetére

    Hú, ha ebbe belemerülünk, akkor ki fognak vágni minket a topikból. Tulképp kapcsolatos a VOIP -pal, de kérem a topiktársakat, hogy jelezzék, ha ilyenre itt nincs általános igény, mert akkor kereshetünk egy másik topikot!
    Szóval nem tudom pontosan, hogy mit is szeretnél a Mobile Voip -pal. Ha egy program nem Tasker plugin, akkor meg tudod nyitni, de a programon belüli navigálást már csak érintésemulálással tudod megoldani. Arra viszont van lehetőség, hogy egy feladathoz meghívj egy alkalmazást. Ezt Intent -nek hívják. Nagyon sok intent van, nem ismerem mindet. Pl. a View. Ha egy videófájlt akarsz lejátszani, akkor elég ennyi:
    Intent: ACTION_VIEW és a fájl elérési útja. Ha nem paraméterezed, akkor az alapértelmezett alkalmazást fogja használni (már ha az kezelni tudja az adott videó kiterjesztést). Paraméterezéssel (intent filter) ez finomítható. Megadható, hogy melyik alkalmazást használja hozzá. Szerintem ez hívásnál is működik. Olyan biztosan van, hogy Intent: ACTION_CALL és a szám. Paraméterben meg tudod hozzá hívni az Mobile Voipot. Minden automatizáló ugyanazokkal a rendszer (vagy a kernel) adta lehetőségekkel operál, csak más a kezelőfelület. Sajnos, ez nem tudom, hogy van "Taskerül". E-Robotban teljes manuális intent kezelési lehetőség van, tehát az összes Androidban lehetséges paraméter-kombináció használható. Ilyesmire gondoltál?
    A linux shell parancsok alkalmazása nagy okosság. Símán át lehet nyúlni az Android feje fölött. Kevesen ismerik ezt, pedig remek tool, rengeteg lehetőséget ad. Én gyakran használom különböző feladatokra. Sajnos, nem minden parancs működik Androidon és van, amit Busyboxon keresztül lehet csak meghívni (pl. symlink készítés).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák