Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeki

    nagyúr

    válasz futár #4148 üzenetére

    Fáradt is vagyok, meg valszeg öregszem és hülyülök, de kérlek magyarázd már el, pontosan hogy működik az a cucc, amiről beszéltél?
    Kicsit tágulna a látóköröm legalább.
    Köszönöm!

  • Nisida

    aktív tag

    válasz futár #4148 üzenetére

    Kicsit fáradt voltam. Akkor magyarán te azt akarod , hogy a te mobilodon tudjál az említett előnyök kihasználása mellet telefonálni. Értem ezalatt mobilról a VOIP - GSM gatewayen keresztül vonalas, mobil, voip irányba telefonálni.
    A.) ÉN erre írtam hogy ugyanez egyszerűbben megvalósítható szerintem, ha a mobilra veszel egy netes csomagot és raksz rá pl.: egy 3cx mobil alkalmazást vagy másikat, amit beregelsz a saját 3cx-es vagy más PBX-edben. Innentől a telefon a PBX-el van kapcsolatban és az irányít a jó irányba.
    B1.) A.-t megcsinálhatód GSM gatewayel is de , akkor mindig dupla tárcsázás meg minden , mert szerintem ez csak beválasztással oldható meg. Ami szerintem marha macerás és elégé idejétmúlt megoldás.
    B2.) A már más által ajánlott RasPBX-es megoldás Home made formában.
    C.) Az egészet kidobod a francba és felraksz a mobilra egy voipdeal alkalmazást és közvetlenül használod a dolgot.
    D.) Vodafon Red :)

    Szerintem - és ez egy saját szubjektív vélemény - a VOIP - GSM gatewaynek addig volt értelme amíg a mobil net 3G , 4G nem jött , vagy akkor van ma értelme ha mondjuk valaki biztonsági okok miatt nem akarja független kommunikációt a cégénél és ellenőrizni akarja a teljes forgalmat.
    Más esetben sokkal több a macera. Per pill flotában van a cég de már számoljuk megéri nekünk , mert az én teloszámlám a legnagyobb 39k ft és arra hajlik a mérce , hogy flotta the end, és inkább mindenkinek egy mobilnet aztán hajrá. De ha választani kéne akkor inkább mobilnetes alkalmazás mint egy állandó beválasztós gateway de ez az én szvsz véleményem.

    Update: egyszerre írtunk :) szerintem nincs akkora különbség a netes és a sima mobil hívás között, hogy ez mondjuk problémát okozzon. De ízlések és pofonok.

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

Új hozzászólás Aktív témák