Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz MaCS_70 #15441 üzenetére

    Régen az internetcalls-on is lehetett id-t tetszőlegesen állítani, pedig az is Dellmont ha jól tudom.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • Guszti

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #15441 üzenetére

    Szerintem kicsit elbeszélünk egymás mellet, ami nem feltétlen baj, de akkor pontosítom.
    Tehát azt írod, hogy a username/displayname egy extra mező, ezzel teljes mértékben egyet értünk. És én azt mondom, hogy ezt csupán arra használja fel a dellmont, hogy ki tudja választani, hogy a callerID-ba mit küldjön el. Tehát nem az itt beírt számot/szöveget küldi el egy plusz mezőben a hívott felé, de még csak nem is az itt megadott számot/szöveget másolja egy az egyben a callerID-ba, hanem csupán kiválasztja ez alapján hogy a nála beregisztrált számok közül melyiket küldje a rendes hivatalos callerID-ba. Mást azért nem tudok nagyon elképzelni, mert ha olyan számot írok ebbe a mezőbe amit nem regisztráltam be, akkor nem fog semmit kijelezni még akkor sem, ha amúgy a szolgáltató oldalán én szépen kiválasztottam valamelyik telefonszámot. Tehát ha üresen hagyom akkor elküldi az oldalon kiválasztott számot callerID-nak, ha írok oda valamit akkor megpróbálja beazonosítani valamelyik nála beregisztrált számomat, és ha ez sikerül neki, akkor elküldi a megtalált számot callerID-nak, ha viszont nem, akkor üres callerID-t küld.

    Azt nem mondom, hogy tudom, hogy így működik, mert nem. Csupán arról van szó, hogy nem látok más lehetőséget, arra hogy ez a gyakorlatban így működik, mert ezzel a beállítással egy 1000 éves ISDN telefon is kiírja a jó számot.

Új hozzászólás Aktív témák