Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whbear

    senior tag

    válasz #23310336 #15365 üzenetére

    Ez az áthárítás 30 forintos mobil percdíjaknál elég visszataszító. Ennyire nem lehet éhesnek lenni szerintem. Ezért és a havi számhasznalat miatt váltottam Fonio-ra és Reenger-re.

    Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

  • Guszti

    aktív tag

    válasz #23310336 #15365 üzenetére

    Nem akarok itt offtopicot csinalni, de ha mar szoba kerult a torvenytelenseg, ha 350ft-ert veszel Magyarorszag dijcsomagot, akkor Reengerrel 700 forintert beszelhetsz 200 percet, ami 3.5Ft/perc. Szerinted ebbol ha befizet csak a kulonadora netto 2, ill. 3 forintot akkor mibol fizeti az osszes tobbi adot/jarulekot, rezsit, es meg sorolhatnam. (nehogy valaki felre ertse a mondandomat, ezert leirom hasznalok en is dellmont klonokat, csak igazandibol nem ertettem mi azzal a problema, ha az ephone leirja, hogy a percdijon felul meg mennyit kell fizetni a kulonado miatt, es nem beipiti az araiba es mindenkivel fizettet, hanem mindenki pont annyit fizet amennyit hasznalt)

  • Stanlee

    őstag

    válasz #23310336 #15365 üzenetére

    Ha szerinted etikatlan, hasznald a Neophone-t, reenger-t, vagy a dellmont-ot. Piacgazdasagban elunk, szabad a valasztas. En inkabb ugy tennem fel a keredest, hogy a magyar jogszabalyi eloirasokat betartva hogyan tud a Fonio vagy a Reenger ilyen alacsony percdijakkal uzemelni. Mobil iranyba a hivasvegzodtetesi dij 7 Ft/perc (netto), szoval miden egyes percen veszteseget generalnak, ha mindent kifizetnek rendesen. Szoval hogyan tudnak ennyire alacsony percdijakat adni?

    Ha jobban utananezel, akkor latod, hogy a Fonio egy egy emberes garazsceg, 2013-ban az arbevetele 6,64 m Ft volt, szemelyi jellegu raforditasok 142 ezer Ft/ev. Az Ephone eseteben 93,2 m HUF arbevetel melle kifizettek berre 13,1 m Ft-ot. Nem mondom, az sem tul sok, de jobban el tudom kepzelni, hogy ott dolgozik is valaki. A Neophone-t azert nem is emlitem, mert az az Invitelhez tartozik. A percdijakra meg csak annyit tudok mondani, hogy a Neophone magyar mobil iranyba brutto 35 Ft, Epone 30 Ft, ha a kettot osszehasonlitod, akkor latszik, hogy a vegen mindketto arban ugyanott van a tavkozlesi adoval.

    A Reenger a Nordtelekom-hoz tartozik, a percdijaik annyira olcsok, hogy az mar az uzemeltetesi dijaikat sem fedezheti, tehat a normal elofizetokbol keresztfinanszirozzak a percdijaikat. Magyar mobil iranyba a hivasvegzodtetesi dij tobb, mint amit a reenger elker, szoval az sem teljesen tiszta. A Fonio-nak vannak tenyleg a legjobb percdijai, de ha ott is tobb elofizeto lenne, nem tudnak a percdijakat alacsonyan tartani, mert az eroforrasok penzbe kerulnek.

    Mindezt nem rosszindulatbol irom, csak a felhaborodast nem ertem.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák