Új hozzászólás Aktív témák

  • zichie

    senior tag

    válasz lemir #300 üzenetére

    A MobileVOIP kliens biztos, hogy nem sip-et használ, mert olyan wifi hotspotokon is működik, ahol tiltott a sip: MCD's Prakticomp, Europark... Az első esetében a sip regisztráció sem megy, a másodiknál megy, de hívásnál nincs hang. A MobileVOIP kliens viszont mindkét hotspot szolgáltató esetében gond nélkül működik. Ha jól emlékszem, akkor a Wifizone is tiltja a sip-et, de itt nem próbáltam a MobileVOIP klienst, csak korábban - kb. két-három éve - a sip-et, ami akkor nem ment.

    Nekem 3G-vel szépen megy a MobileVOIP és a CSipSimple is. Még mozgó vonaton is tudtam a MobileVOIP klienssel telefonálni 3G-n a Nyugati PU. és Kőbánya-Kispest között, bár néha pillanatra ugrott a hang, de nem volt zavaró. Utcán menve viszont 3G-n tökéletes akadozásmentes hang van minimális hangcsúszással.

    Ami érdekes a CSipSimple és a MobileVOIP kliens esetében, hogy mindkettőnél a telefonálás kihangosítóval megy, ami azért lehet zavaró, mert a mellettem álló hallja, amit nekem a hívó fél mond és a hívott fél is visszahallja halkan saját magát kis csúszással. Ezt úgy tudtam kiküszöbölni, hogy fülhallgatót dugtam a telóba, de így viszont max. hangerőre állítva is elég halk volt a hívott fél hangja.
    SipDroid esetében valahogy ki tudtam kikapcsolni a kihangosítást, viszont ekkor a hívott fél csak érthetetlen hangfoszlányokat hallott abból, amit mondtam neki. Ha visszakapcsoltam a kihangosítást, akkor jó lett a hang. Ebben nem látok logikát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák