Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    Sziasztok!

    DDC-1 pumpát lehet valahogy hangszigetelni? A falra mászom ettől a magasfrekis sípolásától. Láttam hozzá fém tetőt kvázi horror drágán. Az csak csicsa vagy azzal halk lesz?

    Tizenévig egy átalakított 220V-os pumpám volt (még Ordasi csinálta kígyóblokkal) ment vagy... Jézusom pff rengeteget (talán PII-től vízhűtök, de P4-630 az már 100% hogy ezzel volt bevizezve az tisztán megvan, előtte már zavaros elvitte a pénzt a voodoo arra emlékszem, de hogy mikor is), elkezdett szivárogni és nem a csonknál... még mindig megy, csak csöpög. '90-es évek második felétől megy kb...
    Ez amúgy egy nagyon lassú pumpa volt talán 200-300l/h de emelt annyit, amennyit nekem kell és ment és ment. Epoxival volt beleragasztva a 8mm-es csonk, tökm tudja milyen típus az a baj, de imádtam. Ha tudnám milyen vennék egy ilyet.

    Láttam ezt az L20 típust mondják most páran manapság, de g1/4 átalakítóval együtt már 10 rongy és állítólag az is hangos lesz fél év után, nem igaz milyen drága lett minden, amióta divat lett...

    Láttam olyat neten, hogy valaki a DDC-t kompletten bedobozolta, csak a csöveknek volt furat a dobozon, ez működik és fillérekből és azért csinálják vagy ez csak valami gyökér volt, aki próbálkozott és igazából kihallatszik ugyanúgy?

    Jó ez a pumpa, tényleg marha erős, kinyomja a levegőt bárhonnan, de én megőrülök tőle. MEgszoktam, hogy néma csend honol és már vagy 3 hónapja ezzel nyomom

  • bot1978

    senior tag

    válasz Tikakukac #53989 üzenetére

    Most a gép alatt van a DDC. (A gépház görgőkön áll, van hely.) A cső van a gép aljára gyorkötözővel rögzítve, a pumpa ezért gyakorlatilag a levegőben van, a cső tartja. Semmi nem rezonál, de sípol ez az átok és ha letekerem addig a potit, hogy elérje a ventik zajszintjét és nem hallom, akkor azon a veszen meg nem indul el bekapcskor. :(

    3 hónapja kínoz, mindenem tele vele. Manapság nincs valami mókolós recept, hogy ilyet vegyél és ragassz bele egy csonkot aztán szevasz?
    Ezek a német import cuccok vannak? Annyira hihetetlen. :Y Több, mint 3 EUR az átalakító darabja, ami csak a csonk menetét szűkíti G1/4-re az L20-hoz azt hittem rosszul látok.

    Ezt a DDC-t 3 rugóért vettem anno itt a hardveraprón, hát mi mennyi, jó nem most azért, de... amikor elsőre csöpögött az elpusztíthatatlan, de akkor elég volt egy kis Epoxy, mert én feszítettem szét a bilinccsel a csonk tövénél, amikor meghúztam biztos erőkar volt, mindegy ragasztás után ment is vissza. Akkor újra jó lett, de sajnos eljött a nap, most már így azt se tudom honnan csöpög...

    Kár ezért a DDC-ért, de hogy mi az anyja sípol nem is értem, annyira gyorsan forog, hogy a tengely :F na mindegy ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Tikakukac #53991 üzenetére

    Most a gép alatt van a DDC. (A gépház görgőkön áll, van hely.) A cső van a gép aljára gyorkötözővel rögzítve, a pumpa ezért gyakorlatilag a levegőben van, a cső tartja. Semmi nem rezonál, de sípol ez az átok és ha letekerem addig a potit, hogy elérje a ventik zajszintjét és nem hallom, akkor azon a feszen meg nem indul el bekapcskor. :(

    3 hónapja kínoz, mindenem tele vele. Manapság nincs valami mókolós recept, hogy ilyet vegyél és ragassz bele egy csonkot aztán szevasz?
    Ezek a német import cuccok vannak? Annyira hihetetlen. :Y Több, mint 3 EUR az átalakító darabja, ami csak a csonk menetét szűkíti G1/4-re az L20-hoz azt hittem rosszul látok.

    Ezt a DDC-t 3 rugóért vettem anno itt a hardveraprón, hát mi mennyi, jó nem most azért, de... amikor elsőre csöpögött az elpusztíthatatlan, de akkor elég volt egy kis Epoxy, mert én feszítettem szét a bilinccsel a csonk tövénél, amikor meghúztam biztos erőkar volt, mindegy ragasztás után ment is vissza. Akkor újra jó lett, de sajnos eljött a nap, most már így azt se tudom honnan csöpög...

    Kár ezért a DDC-ért, de hogy mi az anyja sípol nem is értem, annyira gyorsan forog, hogy a tengely :F na mindegy ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Tikakukac #53991 üzenetére

    Köszi , bocs a dupláért, annyira gyors voltál azt hittem nem ment el a hsz-em. Most nézem, hogy hopá :DDD

    …hát nemtom megéri e a vacakolást a DDC. Szivacsom van itthon, de most így lövésem sincs hirtelen miből lehetne itthon dobozt faragni neki, meg egyáltalán milyen vastag falu kell vajon. Van az az érzésem, hogy kár vele vesződni, mert igazából sose lesz jó.

    Nézegetem a pumpákat és hát elég szar a felhozatal. :(

    Régen volt például rendszeresen az a nagy kék Eheim használtan 5-6 ropi körül, tudod amire egy félfordulattal ment fel a tartály és gyönyörűen el lehetett vele áztatni mindent, ha nem vigyáztál, mert csak egy nagy O gyűrű volt a tartály meg a pumpa között és a csővel ha rárántottal simán elfordult a tartály. Fú mennyit szívtam a haver vérét. Cukkolt a pumpám miatt, aztán Isten nem verte bottal. Pont nála voltam és láttam mit tett meg vele :DDD

    De már kínomban egy olyat is bevállalnék, de most rittig nincs az aprón.
    Az legalább csendes. Ezek az akváriumos vackok, hát egyik se valami szimpi, de legalább jó drágák. A többi meg … 20-30 ezrek, hát ezek nem normálisak.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Tikakukac #53994 üzenetére

    Lapot húztam 19-re és vettem egy ilyet ötért. Jó sokat eladott belőle a vágott szemű komancs és egy negatív visszaírást se találtam a cuccról.
    Meglátjuk. A vak is ezt mondta.

    Érted L20 használtan lett volna ennyi gondolom, ha az új ára már 8 ezer felett jár és miután olvastam róla, hogy fél év után megjön a hangja egy használt már nagy eséllyel morog nyöszörög szenved.
    Ehhez a kínaihoz legalább adnak mindent, újnak új.
    Felépítésre faék egyszerű lapátos, akár még halk is lehet meglátjuk. Majd megírom milyen valamikor nyár végén, amilyen tetű manapság a kínai posta.

    Ha már eladok és nekifogok aprózni tökmindegy, hogy csak a DDC-t hirdetem vagy ezt is. Azé' fél szemem eltakartam, amikor a paypal-ra klikkeltem. :DDD

    Igazából sztem azon múlik majd, hogy hány volton indul el. 12V-on 30db 1 méterről, az azért nem halk. :B

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Tikakukac #54003 üzenetére

    Gépbe inkább ne szerintem. :DDD Nem valami bizalomgerjesztő a színe annak a műanyagnak.

    Nekem a tartály a gép fenekén lóg (XSPC 500) szóval végig ér a házon és az aljáról emiatt a cső simán bemegy a gép alá (ahol van a pumpa meg mögötte hosszában a triplaradi, gép alja van kivágva és felfelé fújja át a venti lentről a meleget, Stacker 830 szóval a tetején is van venti, meleg levegő felfelé száll meg szívja is kifelé, így van meg a huzat).
    Szóval olyan rövid cső kell csak nekem a tartálytól a pumpáig, hogy megtartja a pumpát a levegőben lazán. Szóval vibrálhat ahogy akar. Ha bármi folyik, akkor gép alatt lesz tócsa, ami műanyag görgőkön áll, repedhet ahol akar. Így vagyok bátor :)
    Az alaplap majd lelövi a gépet, ha a CPU eléri, amit beállítok a BIOS-ban vagy ha az nem, mert szar akkor majd az Intel féle 100 fokos hardveres védelem. Baja nem lesz a procinak és mivel húzom az éri el elsőnek a kritikus szintet ha megáll a pumpa.

    Más meg nem nagyon lehet, vagy csöpög vagy megáll, vagy vibrál, vagy hangos és akkor meg úgy is kivágom a p.csába :DDD

    Figyi lehet, hogy bejön, ne károgjunk. Szemre, méretre szerintem egy olyan 200 l/h nem kizárt. Az nekem elég. Most csak egy 1060GPU meg egy 3570K van blokk alatt.

    (#54004) TESCO-Zsömle

    Ott van 100 centit írnak, de simán lehet kamu. Nekem 65cm elég. Légteleníteni biztos nem lesz könnyű a rendszert. Mondhatnám tuti hogy copás lesz, de ha cserébe halk és ocó, akkor bevállalom.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz DigitXT #54007 üzenetére

    Száhámoltam, pehrsze. Számoltam a saját hülyeségemmel, jele „b@” értéke a mozdulatlan félhomály meg még mivel, ja, a hongkongi specifikációval. Azzal. Azzal is számoltam. :)
    Cikiztek, látom ám, hogy cikiztek. D5-öt venni méreg drágán? Abban mi a kunszt? Ehh?

    Ide jutottunk. Hogy hogy nem pezseg fel bennetek a mérnöki vér?! Hát ezért maszatoltátok össze azt a sok spirál füzetet az egyetemen? Ezért adták vérüket az esőerdők, hogy aztán hagyjátok magatokat levenni harmincezerrel egy villanymotorért?
    Aztán honnan van az a D5? Labancoktól mi? Szégyen gyalázat.

    Na, majd én ráfejlesztek a kínaira, csak jöjjön meg. (Lehet az egészből egy nagy refund lesz. :DDD ) Lesz itt innováció. Én kellek ide meg a csájná ermél. Hát én vagyok itt az egyetlen forradalmár?! Gyávák!

    Haaarmincezerér veszik a tutit, jól vagytok Ti már tartva asziszem. Túl jól, aztán mégse dolgozik senki csak fórumoznak. Kicikizik a keményen dolgozó kisembert. Hjóvan, milyenek vagytok. :)

  • bot1978

    senior tag

    válasz hellboy0415 #54016 üzenetére

    Ú és nálad vannak. Szégyentelen. Pedig azt a pumpát valahogy így, ehhez hasonló módszerrel gyors összecsavaroztam volna egy lemezzel, hogy a tartály ne tudjon elfordulni meg új O gyűrű bele és akkor faja lett volna. De mi az égnek neked kettő? Ááá nem kell abból kettő. Jó az a pumpa, elég abból egy is.
    Ezér’ nem találtam az aprón. Trónolsz itt rajta párosával. Látod? Na. Mindegy mosmá' úgy is megrendeltem a kínait. Ha jó lesz tovább élhetsz.
    Különben is csak azzal a gusztustalan kék tartállyal lett volna csak, amilyen szerencsém van, á nem is kell. Most így rákerestem és már emlékszem. Ez ő. Fú milyen rút és kénytelen lennék a házba tenni, mert alá nem fér. Á jobb is, hogy nem volt, mert megvettem volna. Majd jól aláteszem a kínait a gét görgő közé. Jó lesz az, isteni lesz. :U

  • bot1978

    senior tag

    Megjött ez a kínai pumpa és remekül bevált. 12V-on nem hangos egyáltalán, de elég erős ahhoz, hogy kinyomja a levegőt. (Nálam a rendszer VGA blokk, CPU blokk, triplaradi, 50cm-es tartály) Azt hittem, hogy majd lesz valami vele, de így jó, ahogy van. Nem kell a fesszel sem variálni. Nagyon kellemes csalódás. Ha valaki olcsót keres nyugodtan ajánlhatjátok neki. Az egyetlen hátránya, hogy talán egy picit nagy. A talpa leszerelhető, hogy csak egy hordóforma legyen, de a felszerelt csonkokkal elég nagy darab.
    Dobok két saját képet, mutatom a lapátot is:
    [kép]
    [kép]

  • bot1978

    senior tag

    Jaj majd el felejtem. Rendeltem ilyen kínai pumpát is, igaz más célra, de ez használhatatlan. Már nem PC-hez, bármihez. Olyan hangja van, mintha belül levegős lenne, csak nyöszörög és hát majdnem nulla az, amit csinálni tud a vízzel. Egy 8mm-es belső átmérőjű földre merőleges csőben hát kb. 30cm körüli vízoszlopot tud építeni, amikor is megáll a tudomány. A csonknál a 4 csavar full kamu. Kitekered és egy műanyag fedlap jön le, ami mögött ott a pumpa fröccsöntött háza, tehát szét sem lehet szedni. Totál átverés. Kuka. Ezresért mondjuk várható volt, de ez tényleg még egy kerti tónak csúfolt kerti kádhoz sem jó. :DDD

  • bot1978

    senior tag

    válasz F e Z o #54398 üzenetére

    Sokféle vizes ember van, de 3 nagy csoport mindenképpen.
    1, kinézet miatt
    2, tuning miatt
    3, csend miatt
    Meg nyilván ezek metszetei. Én a csendet szeretem első sorban. A szélzajjal tudok csak együtt lenni hosszabb távon.
    Mindig emelem a CPU órajelet, mert utálom, ha a Windows-ban meg böngészés alatt az Intel stepping miatt hosszú a válaszidő. Ha meg már kinyomom a BIOS-ban az energiatakarékos órajel droppolást és beállítom fix órajelre a procit, akkor már annyira állítom amennyin stabil, tojok a gyárira.

    Ordasi általában (akkor még 220-as) merülős pumpát alakított át úgy, hogy 8mm-es alu csövet ragasztott bele fixen műgyantával zárva a nem kívánatos részeken. A 220/230V-os pumpák akkoriban szerintem sokkal tartósabbak voltak persze nem is nagyon volt 12V-os. Én azért szerettem a megoldásait, mert így rövid volt a csonk, a cső kvázi rögtön a pumpánál kezdődött. Emiatt megtartotta a 2mm falvastagságú cső a levegőben a szivattyút, nekem emiatt mindegy volt mennyire vibrál a pumpa.

    Erről a kínairól leszedtem a talpat, amiből ki tudtam szedni a 4 gumi közül az egyiket. A gépházam alján volt furat, amibe beletettem ezt a gumit és ennek utána húztam át a furaton a kábelkötözőt, ami a pumpát tartja. Így az eredmény ugyanaz, semmi rezonancia nem hallatszik, de a csonkok azért így is zavaróan nagyok.

    Kellett játszani, hogy a gépház alól ne látszon ki sehol. Ez a kívül menetes megoldás is szabvány, értem, hogy növeli a felhasználhatóságot, de nekem nem praktikus. Ezekkel kötöző nélkül nem is lehetett úgy beépíteni a gépház alá a pumpát, hogy csak a cső tartsa. Hiába a nagy görgők, a pumpa leért a földre.
    Viszont műszakilag nagyon rendben van. Egyelőre. Nyilván nem mindegy, hogy 1 évig megy vagy 10 évig. Ezt előre nem tudhatom.
    De pár nap után nem hallok változást, így innen túlnyomórészt szerintem rajtam múlik. Én nem használok színezett löttyöket, sem elektromosan nem vezető hűtőfolyadékokat. Nekem megvannak a magam kis bevált dolgaim és mivel az előző pumpám is rengeteget ment nagyon nem is tervezek változtatni.
    Például bioboltban lehet kapni citromsavat, ami kristályos szerkezetű, mint a só. Ha használtan veszel cuccokat (különösen radinál) érdemes venni citromsavat, mert nagyon olcsó. Egy ezres egy kiló. Ha langyos vízben feloldod gyönyörűen lekapja a vízkövet a csőrendszer belső faláról. Semmit nem kell küzdeni vele. Én egy éjszakára benne szoktam hagyni, a többit megoldja...
    A hűtőfolyadékom túlnyomórészt víz a kútról. Élet ellen minimális mennyiségű adalékot használok. Volt ez már nyári szélvédőmosó, fagyálló stb. alapvetően nagy bajt egyik sem csinált. A nagy tartály miatt picit több, mint 1L lötty van benne, ennek a tizede, max ötöde, szal 1-2 deci valami, ami éppen van otthon, amikor feltöltöm.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Zoltn #54406 üzenetére

    Ezzel simán javítható házilag repedt műanyag. Az a hátránya, hogy miután összekevered és vastagon megkened vele a repedés felett kell neki adni egy teljes napot, mire átszárad. Lassan dolgozik a kémia, de utána keményebb, mint maga a műanyag én nagyon szeretem.
    Sajnos ez nem mindegyik ilyen két komponenses gyantás cuccról mondható el. Például ez a LIQUID STEEL egy kalap sz@rt ér száradás után is, de addig legalább jó büdös. Más festékboltban vettem egyszer ilyet, bár ne vettem volna. Messze kerüld el.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Jim Tonic #57908 üzenetére

    Húú, hát ez jó sorjás menet. Ha jót akarsz fújd be a csati menetét szilikonnal, mielőtt betekered, mert bele tud ragadni a plexibe rendesen, ahogy a sorja meg a párás oxid összegyógyul az évek alatt, aztán ahogy tekered ki reccs, megreped.
    Egyszerűbb előre befújni szilikonnal, mint utólag kenni rá a műgyantát, hogy ne csöpögjön. A szilion jobb, mint a WD40, mert itt a víztaszító képesség a lényeg nem (csak) a kenés.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Jim Tonic #57919 üzenetére

    ok, a sorja picit erős, de az a menet éppen víztiszta is lehetne, de nem az. Fújd be a csatit, nem tart semeddig.

  • bot1978

    senior tag

    Régen, úgy 10 éve futottak radik dupla meg tán tripla is volt belőle.
    Tudja valaki melyik brand csinálta őket?
    Úgy nézett ki, hogy egy soros volt a belsejében réz cső futott (ha jól emlékszem 5 szál) mostani radikhoz képest nagyobb keresztmetszetű, de réz cső és csak réz érintkezett így a hűtőfolyadékkal a lamellák viszont aluból voltak. Egymással párhuzamos lapok voltak a lamellák sűrűn minden cső falára rá voltak gyúgyítva, tehát láttad a csöveket hosszában, ha belenéztél a radiba. Olyan 5cm széles fél mm vastag lamellák voltak és a venti felfogató és a lamella széle között is volt hagyva hely, szóval az egész beépítési mérete már inkább olyan 6-8cm között volt már nem emlékszem pontosan, de gyárilag PC-hez való és mindkét oldalára 12cm-es ventiket lehetett pakolni... Simán tudta azt, amit full rézből tud egy slim, még egy kicsit jobb is volt és olcsó volt. Akkoriban olyan 5k volt egy ilyen duplaradi és olyan 7k egy tripla.
    A mostani felhozatalban nem találom.

    (#57922) Dobrika

    Az valami mumus? :)

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Jim Tonic #57924 üzenetére

    ájgiváp ne fújd be! :DDD

    (#57925) Cseneles

    Ha 100% jót akarsz akkor nyomatékkulcshoz veszel bit tartó fejet és azzal húzol meg minden sarkot egyformára, de szerintem érzésre is simán meg lehet húzni tökéletesen. Blokk alját polírozni meg valami csodapaszta nagyon vékonyan, de a kerámia alapú pasztáknak megvan az a jó tulajdonságuk, hogy elektromosan nem vezetők, szóval 1-2 fok miatt szerintem nem éri meg kockáztatni valami zárlatot.
    Most ha 54 fokos a GPU akkor mi van? Jó az.
    Alapvetően egyébként, ha tartósan ki van térdelve a CPU és a GPU egyszerre akkor a rendszerlötty átmelegedhet egy picit jobban. A legtöbb játék a CPU-t nem terheli annyira.

    Feltettem ezt az új Metro-t, de valami hihetetlen gyagyi csőjáték eddig. 1 percenként megszakítva valami átvezetővel. Nekem az eleje állati unalmas volt. Megyek 10 métert erre megint átvezető video...Később jobb lesz, vagy végig ilyen?

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz MPowerPH #57938 üzenetére

    Még tán azt sem kell, ha elég rutinosan bánsz a mennyiségekkel, csak minek? Nálam ez már inkább felesleges amolyan „csicsa” kategória.
    Ha eltávolodik valaki a nagy átlagtól az inkább jelenti az idle fogyasztás és a hatásfokgörbe lesz.rását és a táp túlméretezését izomból, meg jó drága alaplapot.
    Legalábbis nekem az a tapasztalat, hogy VGA-ból első revíziót kell venni, mert azokon többet hagynak rá, lapból viszont kerülni kell az 1.0-át mert elég sok a gebasz, de izom VRM legyen mindenképpen, tápból meg valami böszme. CPU-ból manapság már nem is tudom van e egyáltalán valami „titkos” stepping, ami tuti, de érdekes módon nekem VGA-n a GPU blokk eddig még mindig jobban bevált, mint az FC.
    VRAM-oknak szerintem nem jó az FC blokk, túl meleg a lötty oda, viszont a GPU blokk mellett a venti meg minden csak nem szép, tehát aki átlátszó gépházba pakol, az már eleve FC blokkal tervez. Csak az alá meg minek csodapaszta, ha meleg a lötty? Egy morával úgy sem fogja betakarni a gépet, mert az megint nem néz ki jól…
    Persze én is kipróbáltam, nem is én lennék. Tényleg jó. Nem mondom, hogy nem jó, csak inkább felesleges. Én sima fehér kerámiával adom elő. Ilyen német cucc, nem drága és 100 évig elég. A legjobb? Frászt. Csak nem érdekel.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Dobrika #57941 üzenetére

    Nekem utoljára 9800GX2-őn volt FC blokkom, szóval nem tegnap, bár az is gyári volt, nem én tettem fel, azóta is úgy vagyok vele, hogy egy GPU-hoz nekem többet nem kell FC. A két GPU-s kártyáknak meg tulképpen egy ideje vége is. Lehet a radim pici hozzá, de (főleg nyáron) nekem nem hoz semmit pluszban az FC ellenben egy raklap pénzt buktam mindegyik FC blokkon, ami csak volt. Szóval elengedtem a dolgot. Elfogadom, ha neked más a véleményed, de nekem valahogy egyik VGA-m sem ment az FC miatt annyival jobban. Lehet sima pech is. Ördög tudja.

  • bot1978

    senior tag

    hali ddc méretre van valami kínai plexi tető, ami egyben mini tartály is mondjuk 3k-ig? LP házba kéne valami tartály és mivel a pumpa DDC klón ezért adná magát, hogy ne tartály legyen csak egy tető. Esetleg 3D nyomtat itt valaki ilyeneket?

  • bot1978

    senior tag

    válasz bot1978 #60402 üzenetére

    [link] Mindegy, felejtsétek el. Rendeltem egy ilyet ezerhatért. Elfektetve tuti befér.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz BogyóBP #60404 üzenetére

    Ami eszembe jut, hogy a hűtőblokknál érdemes nem meghúzni a csavart teljesen és aztán a következőt, hanem körbe-körbe húzni a csavarokon, hogy szépen feküdjön fel a chip tetejére a blokk és szépen nyomja szét a pasztát lehetőleg minél vékonyabbra maga alatt. Sok pasztát nyomni felesleges is rá, mert úgy is kinyomja maga alól, de nagyon sok pasztába viszont már kerülhet légbuborék, ami nem jó, mert nem egyenletes réteg lesz a blokk alatt, ahogy kinyomja a buborékot valamelyik irányba miközben meghúzod, szóval a „jó gazdagon meglocsolom” nem jó stratégia. Ha jól húzod meg a csavarokat elég a közepére egy borsónyi. A csövet én előtte szoktam feltenni a blokkra, hogy ne akkor kelljen kínozni, amikor már a nyákkal össze van csavarozva. A csőben felmelegszik a lötty és emiatt valamennyit lágyulhat a cső fala. Emiatt sem szabad túl élesen fordulni a csővel a gépházon belül, nehogy melegen megtörjön. Itt jön a képbe, hogy hol vágod el a csövet. Inkább alaposan gondold át, mielőtt vágsz. Aztán lehetőség szerint a radiátor és a pumpa között ne legyen túl nagy szintkülönbség a feltöltéskor, hogy a levegőbuborékokat maradéktalanul kinyomja a pumpa a radiátor csőkígyójából. Ha [összekötöd] a zöldet a mellette lévő feketével akkor bekapcsol a tápegység. (ha vezetéked nincs is egy gemkapcsod csak van) Ha most csinálod először szerintem inkább semmi ne legyen áram alatt a gépben csak a szivattyút dugd rá a tápra, amikor feltöltöd és ne az alaplapra dugott kapcsolóval kapcsold be a tápot, hanem így, hogyha elqrtál valamit és folyik valahol, akkor ne szálljon el semmi. A nyomtatott áramkörök egyébként lakkozva vannak, pár cseppet túlél bármilyen löttyből. Ha nincs áram alatt pláne csak letörlöd róla és szevasz Először a tartályt töltsd fel, szárazon ne menjen a pumpa. Azt nem szereti.

  • bot1978

    senior tag

    válasz Analog79 #60285 üzenetére

    Attól függ hány fokos a lötty a rendszeredben. A HDD-k 40-45 fok között szeretnek lenni, az az ideális. Ha túl "hideg" pl. 35 fokos egy HDD attól is rövidebb lesz az élettartama a nagy statisztikák szerint, persze nem olyan sokkal, mintha 50 fokos lenne, de 40 körül az ideális. A kvázi túlhűtést egy közeli jó légszállítású ventivel viszont könnyen el lehet érni, ha 20 fokos a szoba. Ha viszont blokkot teszel rá úgy egyszerűbb az élet és mivel a HDD méret nem változott az utóbbi nem kevés évben, ezért értékálló a HDD blokk is. Szóval ha a pumpa bírja miért ne? :)

  • bot1978

    senior tag

    válasz Zsohi #60390 üzenetére

    Nem értem srácok. Nem a lötty hőmérséklete számít, hanem a radi lamelláinak felületi hőmérséklete. Pont azért találták ki a slim radikat, hogy lehessen hagyni helyet a venti és a radi között és még úgy se legyen túl vastag. Ha rendes sebessége van a hideg levegőnek abból a radi felületből nem lesz hajszárító 45 fokos löttynél sem, mert nem lesz forró. Erre veszitek ezeket az óriási felületű 5cm vastag radikat, a ventik olyan alacsony fordulaton, hogy gyakran át sem fújnak rajtuk, csak örvénylik a meleg össze-vissza, aztán ha fűti a 45 fokos jó nagy felületű radi a szobát akkor betesztek extra felületet még még még, már egy raklappal.
    Ne vedd, magadra, csak most így pont rólad jutott eszembe. Inkább költsön az ember akkor drága ventire ha halk gépet akar, de ennyi radiátor minek nem? Rengeteg felület minek? Az ilyen [morák] jutnak az eszembe. Quad SLI-t is vitte. Manapság már minek?

  • bot1978

    senior tag

    válasz MPowerPH #60432 üzenetére

    Én merek rá fogadni, hogyha abban a gépben ami a képen van zsohi mindkét radit kicseréli slimre ugyanezekkel a ventikkel minden más változatlansága mellett, azaz nem kicsit csökkenti a felületet akkor sem lesz melegebb a lötty. 1 GPU meg 1CPU nehogymár ne menjen el van neki 5db 12cm-es tagon 5db venti. Jézus ereje 5db venti és még kell? Kell hát :) Értem én, nem kér enni, nem kenyérre kell az ára stb. szokásos érvek. Azért 5 vastag tagra ráemelni mert "elmelegszik" ehhehh LOL
    (#60434) DigitXT
    Azért jött szóba a felületi hőmérséklet, mert mellette ülve melegnek érezte a levegőt, szóval a hőérzete miatt, nem mint a hűtőrendszer specifikuma.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz mpierre #60436 üzenetére

    Tábortűz effekt. Nem attól van melege, mert a gép nagyobb hőmennyiséget disszipál, hanem attól mert forró felületű cucc mellett ül. Ha a hideg levegő mennyisége a vonatkozó felület hőmérsékletét alacsonyan tartja változni fog a hőérzete. Tök irreleváns, hogy a nagyobb felületen egyébként sokkal nagyobb hőmennyiséget is leadhatna a gép. A vastag radin meg tetszik nem tetszik csak magasabb fordulattal lehet rendesen átfújni ha a 12cm is fix és a lapát szélessége is fix sokat nem tudsz variálni.

  • bot1978

    senior tag

    válasz MPowerPH #60445 üzenetére

    Jó persze, abban az értelemben semmi sem fix, hogy ki lehet cserélni másikra. Persze értem mit akarsz mondani, de nincs is vitánk, mert te magad írod le, hogy ez a felület olyan szinten túlméretezett, hogy még passzívban is elviszi. Persze hogy hatékonyabb a vastag radi, nyilván az, csak itt nem a hőleadáshoz szükséges felület alulméretezett voltáról van szó
    (#60439) Ribi
    Az a gond, illetve nem gond, csak sokan nem gondoljátok végig, hogy a levegő veszi át a hőmennyiséget, de nem csak felveszi, le is adja. Az elektromos ív tök jó példa volt arra, hogy nem a deltaté számít, hanem a levegő. A meleg levegő az, amit érzel, nem az ív hőmérséklete. Mi dönti el, hogy mikor érzed meg a meleg levegőt az arcodon? Mekkora a forró felület, amihez közel hajolsz az vajon számít? Elmélkedj rajta, most mennem kell… ez egy amúgy is bonyi téma a hőérzet miatt, mert ha pl. huzatos szobában ülne sem akarna még egy radit és így már a PC-hez sincs egyáltalán köze, nem hogy a vízhűtéshez.

  • bot1978

    senior tag

    válasz abridabri #60450 üzenetére

    A hőérzet nem a szoba átlaghőmérséklete. Nézd, ez pofon egyszerű. Állítsd meg a ventiket a radidon. Felmelegszik a lötty a rendszeredben és valahol magasabb hőmérsékleteken beáll. Ettől a CPU TDP-je nem változik.

    Most el ne kezdjük a kedvemért még abba az irányba is bonyolítani, hogy a disszipált hőmennyiség függ a hőmérséklettől is, mert egyébként tényleg függ, de most inkább mondjuk azt, hogy attól mert megállítod a radikon a ventiket a CPU-d nem fog másképpen disszipálni.

    Mégis megváltozik a hőérzeted, mert meleged lesz attól, hogy felmelegszik a géped, a radid és minden, egy bazinagy meleg felület lesz, mert nem mozog a levegő és te ott ülsz mellette. Itt próbáljunk maradni egy kicsit és arra gondolni, hogy amikor bemész egy templomba télen a hőérzeted nem azon fog múlni, hogy hány fok van a templomban, hanem azon, hogy milyen közel ülsz a konvektorhoz. (Tábortüzet már nem is merek írni, mert tomcat infrahős hozzászólásába is belekezdtem, hűű ne .) A történetünk mivel hűtésről van szó akkor optimális, ha az az egy szem konvektor a büdös életben nem fűti fel azt a templomot igaz? Mégsem mindegy, milyen messze ülsz tőle a hideg templomban.
    Az sem mindegy, hogy milyen meleg radi mellett ülsz a hideg szobában. Ott ülsz mellette és bazinagy a felülete, kvázi egy fűtőtest mellett ülsz. A levegő meg áll. Akkor lenne igazatok, ha a gép a szoba másik felében lenne, nem ott ahol ti ültök, de a legtöbb embernek a közvetlen közelében van a PC. Van akinek az asztalon, a létező legközelebb, hogy a 1,5m füles vezeték is elérjen meg a 1,5méteres vga/dvi/hdmi/dp kábel is elérjen.
    Lehet ezt ragozni, de ha a radi melegebb a szobánál akkor az kvázi egy fűtőtest és ott ültök mellette. Ez változtat a hőérzeten. Szerintem csak az nem érti aki nem akarja. Több energiát ebbe nem ölök. A vita kedvéért vitázni nincs értelme.

  • bot1978

    senior tag

    válasz DigitXT #60455 üzenetére

    Tök megértem a srácot, 26 fokos szobában már nekem is minden bajom van ha éppen magasabb a vérnyomásom, mert pl. pakoltam valamit, mielőtt leültem. Tök egyértelműen arról beszélt, hogy melege volt a 45 fokos cucc mellett ülve. Nem csodálom. Csak ezen nem fog segíteni a harmadik radi. Ha lejjebb veszi a ventiket még melegebb radi mellett fog ülni. Mire megy vele ha a lötty 1 fokkal alacsonyabban áll meg?

  • bot1978

    senior tag

    válasz Zsohi #60460 üzenetére

    Hátul is dupla? Szóval lett immár 7 vastag tagod? Az már tényleg elég egy kisebb szobára. Nem vagyok képmutató, én is szoktam télen fűteni a géppel. Én egy XSPC 500-at szerelek fel a gép fenekére (ha már nem létezne ez egy 50cm hosszú bordázott tartály) és csak egyetlen slim triplaradi van a rendszerben, azon is csak 7V-on mennek a ventik (CPU+VGA blokk) ugyanúgy, mint nálad. Ez így dob 2-3 fokot a szobán, de azért nem váltja ki a fűtést és nem minden pumpával lehet megcsinálni.
    Én inkább hűtéspárti vagyok, bár ez gondolom már átment. Pont az ellenkező irányba fejlesztettem volna a helyedben. Több levegő kevesebb radi felületre, tehát hűvösebb belső hőmérsékletű gépház irányba. Nem olcsóbb, mert amit spórolsz a radin az a ventiknél duplán zsebbe nyúlós és sokkal kihegyezettebb, mert arra nem köthetsz további GPU-kat, illetve köthetsz, csak pont az értelme veszik el ha már az is meleg lamellás lesz és melegebb lesz a gépben, hiába a jobb venti.
    Erre a 7 tagra így ráköthetsz további GPU-kat is, az tuti, meg bőven elég az olcsó venti is 5V-on. Csak sajnos úgy látom az új dx inkább csak arra kellett, hogy végleg kinyírják az SLI-t meg a CFX-et a VGA piacon és horror árakat lehessen kérni a középkategóriás VGA-kért is. Szomorú.
    Régen sok több VGA-s konfigom volt, gyakran zsinórban. Manapság úgy skálázódik, hogy szóba sem igazán kerül. Emiatt is vagyok kicsit úgy vele, hogy lehet hogy végleg elengedem a vízhűtést. Egy blokkot meg egy radit megtartok talán a procira, a többi meg mehet az apróra.
    Mondjuk mondogatom már pár éve...

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Zsohi #60475 üzenetére

    Jézus ereje, hát ez igen és a második pumpát hová fogod tenni? ;] Fogadjunk, hogy már gondoltál rá. :DDD
    Érted Te, csak még mindig bele vagy kockulva ebbe a wattosdiba. A forrasztópákám 25Wattos mégsem akarod megfogni higgy nekem. :) Miért érzed jól magad a pákám mellett? A levegő hőszigetelő képessége miatt. Az áramlással ezt a képességét rontod el a levegőnek. Ezért kell fújni, amit hűtesz.
    [Ez mit] csinál amikor magadra irányítod? A fűtőszál és a közted lévő levegő hőszigetelő képességét elrontja, konyhanyelven rádfújja a meleget. Tökmindegy mekkora szobában irányítod magadra, kellemesen átmelegít, de ha nem magadra irányítod hanem az ellenkező irányba akkor a nagy szobában simán kockára fagysz attól még, hogy ez megy, mert amúgy wattra lócsöcs tormával érted? Hagyd a wattot a fenébe. Nem csak a watt számít.

Új hozzászólás Aktív témák