Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siszibatya

    tag

    válasz varmi2 #56191 üzenetére

    Szia ! :)

    Segítenék szeretnék néhány infoval ,amiket én összegyűjtöttem a múltban . Amennyiben tévednék , kérem a régi motorosokat javítsák ki .

    Érdemes úgy tervezned , hogy a kártyát is vizezed . ( nem szükséges , de úgy jobb a halkság/ csend szempontjából ) Veszel készreszereltet vagy bevállalod / megcsináltatod a szerelést hozzáértővel. Bevállalod és ügyes vagy akkor saját magad is megcsinálhatod, de ez rajtad múlik. ( úszhat a konfig ha elszabod a szerelést , ezt vedd figyelembe )

    Én házcserével kezdenék, mégpedig egy jóval nagyobb és tágasabbat választanék kifejezetten vízhűtésre kialakítottat használtan - pl. full towert, amiben elférnek a radiátorok és a sallang . 2db 45mm vastagságú radi ami 240 és/vagy 360 hosszú elfér és rá jófajta való akasha apache ventikkel vagy más ajánlott darabokkal. Mindenféleképpen egyfajtát tegyél és y -osztókkal megoldod a csatlakoztatásukat / vezérlésüket . Inkább méretezd túl a hűtendő felületet , azzal rosszat nem csinálsz. Külső radiátoros hűtés is megoldás pl. Mora3 360 vagy 420Pro ill. LT + hozzávalók , aminek megvan a költsége , de ilyet 1x kell megvenni. Én jómagam is ezt választanám , ha épített víz kiépítésére adnám a fejem. ( volt ilyen tervem , nem lett belőlle semmi )

    Két körös kialakításon is elgondolkodnék , amin hőfokokat nyerhetsz . Ez is egy lehetőség.

    Én nem színezném a hűtőfolyadékot , talán nem kell gyakrabban takarítani a lerakódás miatt. Vegyél neked tetsző színű csövet és jólvagy . Megfelelő számú fittinget , leeresztőcsapot , áramlásmérőt , gyorscsatlakozókat stb.

    A gyárilag színezett folyadék ( talán ) jobb választás , de meg kell fizetni . - nincs saját tapasztalat , majd ajánlanak akik használnak vmilyet Saját magad is elkészítheted , ha tudod a módját és a mennyiségét miből mennyi kell .

    Alphacool, Aquacomputer , Watercool vízhűtéses cuccai szerintem nagyon jók .

    Már mindegy mert elkezdted kiépíteni a vizet, de azért leírom . Jófajta léghűtéssel lazán le tudod azt a procit hűteni egyébként Kell hozzá megfelelő ház is amiben elfér , tiédben úgy látom elfér . Pcpartpickeren le tudod ellenőrizni ezt és más kompatibilitási dolgot is . pl. Scyther Mugen 5 rev B elfér , Noctua d14 vagy d15s is , Thermalright macho rev.b / silver arrow - ezek nem férnek a jelenlegi házadba el. Remélem nem tévedtem és nem néztem be . Ellenőrizd előtte mindenképp ha vennél !!! Figyelj arra , hogy legyen hozzá AM4 lefogató / külön rendelni kell hozzá vagy kizárólag csak AM4-es lefogatóval szereltet is vehetsz rajtad áll

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

Új hozzászólás Aktív témák