Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz TaaT #7618 üzenetére

    DDC 7V, D5 2-es fokozat
    Ezt így hasraütve, vagy hogy?:F Nálam most 75%-on megy a D5, ami kb. 4-es fokozatnak felel meg, és nem hallani ki a háttérzajból a motorhangot és egyéb zörejeket (őszintén megvallva már a kis ház tápventije is hangosabb - letekerve is - az egész hóbelevancnál, és csak azért járatom - kényszerből -, hogy ne főjön meg a kis táp).* Ha ráindítom a DDC-t 7V-on ~2200 rpm-en, tisztán kihallatszik a hangja. És akkor még nem mondtam, hogy a D5 3900 rpm-en mennyivel erősebb, mint a DDC 2200-on.

    De hogy ne érje szó a ház elejét, megnéztem a DDC-t is 3900-on: oda teszi magát, veri a D5-öt 4-esen, kb. megduplázza az áramlást, és kezd csobogni is a víz a tartályban.:D Viszont még inkább hallható, mint 7V-on. Nem azt mondom, hogy hangos, mert ez relatív... Csak erőteljesen hallható, ami egyeseknek már zavaró lehet. Egy D5 ezzel szemben kvázi-néma, ha picit is leszabályozzuk.:K Szóval szerintem nincs értelme hasraütve összehasonlítani őket: ha van lehetőség tesztelni, akkor rendben van a dolog. Bár lehet, hogy a fentiek nem elég meggyőzőek - csinálhatok grafikonokat is;] -, bár hangnyomásmérőm nincs, úgyhogy a hangerő megítélése maradna szubjektív.:R De 24/7-re egy halk vizes gépbe sokkal inkább D5, mint DDC, pláne, ha közel azonos áron szerezhetők be. A DDC csak addig az év üzlete, amíg 3-4K-ért hozzájutsz. 20K körül már közel sem olyan jó vétel.

    *: megoldás: egy molex kábel áthúzása a nagy házból, és a 1250W-os táp használat a vízhűtés meghajtására is.:D Igaz, úgy a feltöltésnél nem tudnám könnyen kapcsolgatni a szivattyút, de arra meg van külső tápom, úgyhogy lehet, hogy ebbe az irányba fogok elindulni.:)

    Amúgy megjelent az Aquasuite 2013. Google még nem találja, de a 2012 Beta 6 szólt.:DDD Mondjuk még nem próbáltam ki, hogy mit tud, de majd ránézek.:R

Új hozzászólás Aktív témák