Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varmi2

    nagyúr

    válasz zolika15 #76041 üzenetére

    Épített rendszerbe gyakorlatilag muszáj. A tartályon keresztül töltöd fel, és azon keresztül távozik a levegő. És oda tágul is a víz egy kicsit, a felvett hő miatt.

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • fonok87

    aktív tag

    válasz zolika15 #76041 üzenetére

    Végülis az AIO gyártók is megoldják valahogy hogy ne legyen tartály. Pár dolog amire készülni kell:
    1. Nem fogod tudni a radit teljesen légteleníteni, ami levegő marad a rendszerben, ott fog összegyűlni. Valószínűleg csobogni fog kicsit.
    2. varmi2 említette a víz hőtágulását, ami a levegőhöz képest nagyon kicsi. A probléma az, hogy a víz gyakorlatilag összenyomhatatlan, tehát a kicsi hőtágulásból is adódhat nagy nyomáskülönbség, ha nem marad elég összenyomható levegő a rendszerben. Merev csőnél ebből lehet baj, főleg szivárgás. Rosszabb esetben lerúgja a csövet, de ez szvsz nem valószínű, mert amint megmozdul, kiegyenlítődik a nyomáskülönbség. Csak amikor kihűl, lehet hogy nem a cső megy vissza a helyére, hanem levegő megy be mellette.
    3. Irtó szívás lesz feltölteni, és több lépcsőben kell majd, a levegőt összegyűjtő tartály hiánya miatt. Két ötletem van, vagy intézd úgy a beszerelést hogy bármikor hozzá tudj férni egy a radiátor felső síkján lévő dugóhoz; vagy...
    ...szerintem gondolkozz el azon, hogy elengeded a merev csövet, vagy találsz helyet tartálynak. Bármilyen kicsi elég. Ez pl. odafér egy venti helyre. Létezik ennél kisebb is, mondjuk Alphacool szerver hűtés alkatrészeinél lehet nézelődni. Ha puha csövet használsz, meg tudod csinálni azt is, hogy készítesz "házio AIO"-t, összerakod, légteleníted a gépházon kívül amennyire tudod, majd beszereled.

    [ Szerkesztve ]

    Truss me, I'm an engineer.

Új hozzászólás Aktív témák