Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz F e Z o #7455 üzenetére

    Mint írtam volt, nem nagyon mozgatom a gépet, így a külső radi (nekem) nem probléma. Mi több, mindig külső radim volt, úgyhogy mondhatom, hogy már hozzászoktam - röpke 3 év alatt is.:)) (Eleinte a Reserator XT volt a külső egység, aztán egy tripla radi jött mellé, aztán lett két tripla, végül jött a Mo-Ra 3.) Ordasi neve nekem már csak hallomásból ismerős: a hőskorban nem mozgatott a vízhűtés, mivel kellően halk léghűtőkkel nyomultam az első komolyabb (Athlon XP-s) gépemtől kezdve. (A Reserator XT-be is csak kíváncsiságból vágtam bele: nagy csalódás is lett elsőre.:DDD Mindenesetre elindult vele valami: hűtés-modding, a gyári konstrukció javítgatása, csendesítése, stb. Egy új drága hobbi kezdete...:DDD)

    Az esetleges szereléshez most csak "kigurítom" a helyéről a házat (a nyilvánvaló problémát kellően hosszú csövezéssel hidaltam át): most is úgy cseréltem az SLI csatikat, meg a Q-Pack-ban a szivattyút, hogy a radi meg sem mozdult.:N Teszem hozzá, hogy nem szoktam szerelni mostanában, mert minek: elég jó lett már a konfig, kiszolgálja az igényeimet - meg hát én is öregszem sajna.:o Most is csak "kíváncsiságból" javítottam rajta (lényegében csak a hűtésen), de amúgy több, mint fél éve változatlan a hardver.:R És előtte jó egy évig az volt, ami azért nagy szó, tekintve, hogy még korábban szinte állandó volt az építgetés, szépítgetés.:DDD Leginkább a VGA-kat csereberéltem, amikor muszáj volt, meg amikor össze tudtam rá annyit gyűjteni egyetemistaként. Néha persze procit is cseréltem, meg egyszer-kétszer azért platformot is kellett váltani, ahogy az adott játék megkívánta... Mostanában szerencsére nincs ilyen: öreg már az 1366, de még mindig nem gyenge, 2011-re váltani meg picit drága lenne, és jelenleg igényem sincs rá.

    Jó dolog amúgy, ha egybe tudod építeni a gépet (mozgatás szempontjából), viszont engem két másik szempont miatt aggasztana az ilyen elrendezés. Az egyik az elázás veszélye*, a másik, hogy a radik a ház melegével szellőznek, nem a környezeti hőmérséklettel: a külső radi halkabban is jobban hűt, mint a belső. (Viszont nem is szellőzteti a házat: valamit, valamiért.:R Nálam ezért van mindenen víz: végleg száműztem a ház ventiket.:DDD)

    *: egyszer megszívtam egy ilyen kerek tartállyal: töltögetés közben ki kellett mozgatnom, hogy hozzáférjek, erre egyszer csak meglazította a csövet a RAM blokkon lévő hollandis csatiban, ahonnan rögtön elkezdett csepegni, rá a videokártyára... Szóval bénáztam, és egyben áztam: utána persze nem volt kép...:W Nem kicsit voltam ideges, de az idő csodákra képes, kiszáradt a VGA, és semmi baja.:)) Mindenesetre akkor fogadtam meg, hogy több ilyen bénázás nem lesz, így csak fixen rögzített tartályt használok (pl. 5,25"-öst, mint korábban), sőt! Ehhez el is készítettem egy fasza kis fillportot, hogy még az 5,25"-ös tartályt se kelljen kihúzni a feltöltéshez. Csak épp tömíteni felejtettem el az átvezető csatikat, így amikor mellément/visszajött némi víz (túltöltöttem, stb.) azt hittem, nincs itt semmi para, hiszen a gépház tetején van pár csepp, mi baj lehetne? Persze becsöpögött a lyukon, rá a videokártyára...:O Aztán amikor ezen túl voltam - megint kiszáradt, megint semmi baja -, látszólag minden rendben is ment, egészen 3 napig, amikor az 5,25"-ös plexi tartály ragasztása eldobta magát. Na ott volt csobogás: az már nem a videokártyára folyt, hanem főleg a DVD íróba, meg a házon végig a gép alá, pár centivel kerülve el a HDD-ket, huhh. Az írót "kukáztam", a plexi tartályt meg végleg elfelejtettem: olyat vettem helyette, ami egyben van, nem tud kilyukadni... (De már akkor is erősen bennem volt, hogy többet én nem akarok a gépben töltögetni semmit, mert folyton megszívom, így visszahúzott a szívem a külső egységhez: amint adódott a lehetőség - elköltöztem egy nagyobb albérletbe -, építettem egyet. Ennyi a történet.:R

    Szerk: OC-ről nem nagyon tudok, mostanában szünetel a webáruháza. Todytól rendeltem a Phobya csatikat, mert ilyen kis tételt nem éri meg az Aquatuningtól hozatni. Mostanában nem kerestem új blokkot/szivattyút, így nem tudom, milyen árak vannak. Pontosabban vettem szivattyút, de az viszonylag spéci: Aquacomputer elektronikás D5, szóval fel sem merült, hogy itthon vegyem.:)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák