Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sestertius

    őstag

    válasz DigitXT #5488 üzenetére

    Köszönet a kimerítő válaszért! :R
    A ház földön való elhelyezésén én is gondolkoztam, azért is nem vágtam meg a csöveket /a ház és a radi között/, így elvileg megoldható. Az más kérdés, hogy helyhiány miatt egyelőre csak elvileg...

    A Laing vásárlása anno nagyjából így működött, ahogyan leírtad: azt olvastam róla, hogy megbízható, erős, és olcsón vettem egyet itt a ph-n. Azóta viszont ugye a beruházások a szivattyúhoz nem kevésbe kerültek - mint korábban írtam -, specifikusak, és akkor a Phobya nikkel tetőt még nem is említettem...

    Azzal már én is szembesültem, hogy ahogyan írtad, feleslegesen erős. Aki a nagyobb ellenállású MO-RA 2-t egy procival és egy vga-val /mint nálam/ simán elhajtja egy 10W-ossal, akkor már kicsit bánom, hogy anno a vásárlás előtt miért is nem néztem jobban utána annak, mit is jelent a 18W...

    Ezekre alapozva igazából egyrészt tehát azon töröm a fejem, hogy tudok-e valamit még tenni a zaj csillapításon, vagy hogy /mivel így az eddigi beruházások nem vesznek el/ megérné-e ebből a szempontból 10W-osra váltani. Jó lenne kipróbálni egyet...

    Az általad ajánlott másik szivattyúról /Aquastream XT/ is olvastam azóta sok mindent, tetszik is, csak az általam leírtak miatt egyelőre várnék még ezzel a megoldással... :)
    A D5-ről nagyon keveset tudok...

    Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

Új hozzászólás Aktív témák