Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz TTomax #53681 üzenetére

    Nemt'om mi az a "thermalbench", de valószínűleg ott is csak emberek dolgoznak, így akár tévedhetnek is...:) Addig persze oké, hogy kisebb áramlásnál nagyobb hőmérséklet különbség lesz a radi ki- és bemenő ágán, csak ez alapvetően nem egy kívánatos dolog, hiszen olyankor kevesebb víz mozog. A "mérleg" a végén persze kb. ugyanaz (a fajhő állandó), viszont a "lassú víz hívők" közül csakis az hiheti, hogy ez számára előnnyel jár, aki kizárólag egyetlen hőmérőt használ a körben, és azt is a radi kimenő ágán, abból következtetve pedig azt hiszi, hogy a térfogatáram csökkenés miatt kapott hidegebb víz az neki előnyös. Sajnos téved, mert eközben a bemenő víz melegebb lesz, azaz a blokkok is alapvetően melegebbek lesznek, sőt, ha turbulens kialakítású az a CPU blokk, akkor még a hatásfoka is romlik a kisebb áramlástól...:)) Természetesen ezek mérhetők.*

    De amúgy tkp. irreleváns a fejtegetésem, mert előttem írta egy kolléga, hogy valójában ugyanolyan áramlás lesz rajtuk, ha csak a csatornák kialakítása más, és amúgy pont ugyanannyira párhuzamosítottak.:R (Én nem nagyon nézegettem mostanában ilyen radikat, szóval nem mondom biztosra, de simán el tudom képzelni.:D Meg az ellenkezőjét is.:DDD) A költői kérdésem kizárólag arra célzott, hogy a "gyorsan átszalad a víz" (ha így van az adott radinál), az nem hátrány.:R

    *: amúgy nem vagyok egy áramlás-fetisiszta, simán elvan a gépem 40 lph-val is... Sőt, még optimalizáltam is rá a kört: az elején a hidegebb vizet kapják a HDD-k.:D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák