Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atke

    senior tag

    válasz MPowerPH #35905 üzenetére

    A lenti radi mögött nem fér el a dual pumpa? úgy is oda megy a VGA és a proci egyik ága is, valamint lent van a 2 tartály is...

  • DigitXT

    félisten

    válasz MPowerPH #35905 üzenetére

    Basszus nem mondod, hogy még 1 vízhőmérőd sincs, és úgy mondod a tutit?:DD
    A pumpaházban 28 fok, LOL. Na most már tessék csak venni 2 db vízhőmérőt...

    A két VGA párhuzamos kötése nanáhogy jobb! Azt mondják... Pl. én is...:))
    Most tabletről nincs kedvem visszakeresni, de a topikban az 580SLI szerepelt.:B
    Szóval 2 VGA-t egymással párhuzamosan bekötni az jó ötlet, az eredő elenállás
    kisebb lesz - így vagy halkabb szivattyúval kapod ugyanazt a teljesítményt, vagy
    ugyanúgy dolgozó szivattyúval nagyobb áramlást érsz el, ami hozhat 1-2 fokot...
    (Ha nem növeled az áramlást, akkor a soros kötésben addig első VGA melegebb
    lesz, csak a másodiknak jó a hűvösebb víz... de a térfogatáram feleződik. Még jó,
    hogy a VGA blokk jellemzően nem turbulens kialakítású, erre kevésbé érzékeny.)

    De ugyanezt CPU blokkal és VGA-val eljátszani nem lehet! Vagyis öngyikosság.
    (Persze, ha arra gyúrsz, hogy minél több vesződséggel minél szarabb legyen...)

    Leírtam miért... Lehet, "érdekesen hangzik", de szerintem annyi a titok, hogy ne
    keverd a szezont a fazonnal. Ami vminél vmire jó, az másnál másra lesz szar.:DDD
    Párhuzamos kötésnél eleve értelmezhetetlen, hogy előbb kapja a vizet. Ez max.
    mutatós megoldás. De műszakilag teljesen indokolatlan, és nem is túl hatékony.

    Ui: +10 fok helyett a +4 az derék... Csak ez úgy nézhetett ki, hogy javult 3 fokot,
    míg az első VGA meg romlott 3 fokot: jó dolog a dT, csak nem mindig! Tudni kell
    mihez viszonyítasz. (Az átalakítástól változó paraméterhez mérni a másikat...:N)

Új hozzászólás Aktív témák