Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz janos666 #24863 üzenetére

    A blokk menthető, ha viszont nem akarsz már R9 2-es szériával bíbelődni (mivel a VGA kerül a legtöbbe), így megértem ha váltasz. Sajnos előfordul az ilyen. Én is egyből pakoltam volna össze elsőre, sőt volt nekem is csavar menet miatt szívás és akkor megfogadtam, hogy először beletekerem kézzel az összes csavart mielőtt élesben összerakom a cuccot. Azt már nem tudjuk meg, hogy a krómozott gyűrűben volt szar a menet, vagy a csavaron levő volt sérült, de ezek esélyesebbek a két variáció közül.
    Általában egyforma magasak a távtartók, így a többiből lehet következtetni a magasságukra. Egy jó gépész szaki simán megjavítja neked. M3-as menetű távtartót kell betekerni, de ha nincs a közelben víztér, akkor megfúrja perselyt ragaszt bele (pl M6-os külső menet, amiben M3-as belső menet van), vagy kapásból M3-as menetet fúr bele és távtartókkal egyből mehet a blokkba a csavar (értsd úgy, hogy az alátét lenne a króm gyűrű helyett a távtartó). (két szélső alátét lehet műanyag, hogy ne feszíthesd túl... előbb érzed, ha kezd megszorulni a csavar). A blokk javítása egy öreg szakinál 1-2 ezres, céges javításnál többe kerül. Backplate már más tészta, ha ott KO a menet, akkor vagy átmenő csavar és látni fogod a csavaranyát (EK matrica helyett), vagy egy ügyes szakival csináltatsz backplate-t (pl Speed is azt hiszem tud csinálni) utána menetet vágatsz bele, vagy vadászol használtan.
    A kártyát odafigyeléssel sem biztos, hogy meg lehetett volna menteni, ha még garis és nem nagyon látszik külsérelmi nyom akkor küld vissza hátha.. egy próbát megér.

  • fatal1ty1984

    őstag

    válasz janos666 #24863 üzenetére

    ez a blokk simán javithatzo még,ha ilyet csinálsz legelsönek egy vatta uj blokkal akkor mindenképp tkerd bele és ki a csavarokat szerelés elött és akkor nemfog meglepetés érni legközelebb.a nyát tuti hogy o mertha picit görbe is akkoris egyenesbe huzza a blokk és a merevitöje,nekem ilyen volt a 7970-em,kajak elvolt a nyák hajolva annyira,hogy csak fc blokkal és backplate-el tudtam használni mert anélkül a pci sinben nem érintkezett rendesen annyira görbe lett a gyári hütéstöl,fc-vel meg hibátlanul ment.

    vga-t probáltad gyári hütövel azota?

Új hozzászólás Aktív témák