Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TomiLi

    addikt

    válasz mrbig25 #23906 üzenetére

    Akkor így már 100% a téma!
    Ebben nem voltam még biztos, hogy a feszszabályzós vezérlő, hogy szabályozza a PWM-et .... Hát akkor sehogy! :DD

    DDC-t akkor alaplapról szabályoztad le, én meg tévesen azt hittem, hogy a venti szabályzóval. Köszönöm, hogy ezt is megosztottad, mert tévhitben voltam, és pont a Te példád alapján hittem azt tévesen, hogy ventiszabályzóval van a PWM-es DDC fordulata levéve.

    Végeredményben, akkor zsákutca az elképzelésem a Scythe vezérlővel. Akkor marad a szabályozható D5 (nem pwm-es) Végül is ahogy bombibmw mondta, nem sok értelme van tekergetni a fordulatot....

    PWM-re visszatérve egy kicsit:

    "gondolkozhattam" mielőtt kérdezek..... Vagyis csak a csatikat kellett volna összevetnem....

    A pumpa 4pin-es PWM csatijából csak két vezeték van bekötve a csatlakozóba! Jelen esetben a kék a fordulatszám visszajelzés (ez a nem pwm-es, fodszám visszajelzős DDC-k / D5-knél is így van, csak 3 pines a csatlakozó). Ez a sima 3pines szabályzó fordulatszám visszajelző érintkezőjének felel meg.


    Ha a PWM-es pumpa csatlakozót rákötöm a ventilátor szabályzóra, akkor a pont a pwm szabályzásért felelős ág - a felső képen a zöld vezeték - üresen is marad....

    Ez már csak ilyen önigazolás, elnézést kérek akkor mindenkitől....

    [ Szerkesztve ]

    Bogyorisz

Új hozzászólás Aktív témák