Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wrox

    senior tag

    Sziasztok!
    Át szeretném alakítani a meglévő fűtési rendszeremet.
    Leírnám hogy gondolom, és ha valaki hozzáértő esetleg fűzne hozzá valamit, azt megköszönném, illetve lenne pár kérdésem is. :D
    Szóval. Adott egy 2 szoba konyha, nappali, fürdő, WC, folyosó össz alapterület kb 90 nm2.
    Konvektoros fűtés van, ettől szeretnék megszabadulni.
    Központi fűtést szeretnék, amit magam akarok kiépíteni. A vízvezeték hálózatot már kicseréltem, nem gondolom, hogy sokkal bonyolultabb lenne.
    Minden helyiségbe radiátor lesz, légköbméterre kiszámoltam a KW igényt helyiségenként. Kicsit túlméretezve választottam radiátort kb negyed KW-al többet tudót, mint amit a helyiség igényelne. Kérdés, hogy elég-e, vagy válasszak nagyobbakat. A kialakítást úgy gondoltam, hogy házon körben megy egy fő gerincvezeték, abból lennének a leállások radiátoronként. A gerinc 26-os, a leállások 18-es henco csőből lennének. A kötések pedig press idomokkal oldanám meg. Szerszám van hozzá. Itt az lenne a kérdés, hogy ez elég vízmennyiség lesz-e a vegyes-tüzeléses kazánhoz? Első körben nem lesz gázkazán, csak vegy. tüz. kazán. Illetve még az is kérdés, hogy a hencot lehet-e használni ehhez a rendszerhez, vagy jobb lenne a réz cső? Azért gondoltam hencot, mert a réz kb 3x os áron van. Ehhez a kiépítéshez kell-e valami engedélyeztetés? Gondolok itt arra, hogy a gázrendszer megváltozik. Persze a gázszereléses részeket szakember fogja csinálni, gondolok itt a csövek lehegesztésére, gázkazánhoz leállásra. mekkora keringető szivattyút érdemes beszerelni? Hőcserélőből milyet érdemes beszerezni? Köszönöm előre is a segítséget.

  • wrox

    senior tag

    válasz gordonfreemN #151 üzenetére

    Köszönöm a választ, közben a másik totyikban kitárgyaltuk.
    Vegy. tüz. kazán idén nem lesz, majd később.
    Közben csak osztókörös lesz, tervem szerint 4 körös. 1 körön csak a fürdőszoba lesz, a másik 3-on pedig 2-2-2 radiátor. Úgy fogom elvinni a csöveket, hogy plafon alatt, később pedig fog kapni egy álmennyezetet, és el is tűnt. :)
    Persze ezt még legyeztetem a gázszerelő haverommal, hogy mit szól hozzá.

  • wrox

    senior tag

    válasz gordonfreemN #153 üzenetére

    Igen azt tudtam, a gázcső csak befigyel majd a falon, mert helyiségnek, ahol lesz a kazán, kívülről megy a gázcső.

    Csak a fűtéscsövet akarom elrejteni, teszek egy álmennyezetet, legalább kevesebb lesz a légcmm. :)

Új hozzászólás Aktív témák