Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Proci85

    senior tag

    válasz Gergő_ #949 üzenetére

    " mert tudom hogy ez az influenza nagyobb halálozási aránnyal bír mint az eddigiek. "
    Ezt hol olvastad? Mindenhol azt láni, hallani, hogy egyelőre lightosabb, mint egy szezonális influenza. A szezonálisba többen halnak bele évente, csak nem volt felkapva. A mostani pedig mivel új, minden mozzananát bomba hirként leközlik.

  • hanee

    senior tag

    válasz Gergő_ #949 üzenetére

    Szia!

    Félreértettél, bár az én hibám, mert neked címeztem, de ez úgy általában mindenkinek szólt inkább, aki feltesz különböző rémhíreket. Szóval mea culpa e tekintetben ;)

    Egyébként én kicsit attól képedtem el, hogy elmentem beoltatni magamat, és máris azzal fogadott egy tábla a rendelő bejárati ajtaján, hogy a tünetek között lehet láz, végtagfájdalom, lokális fájdalom és ritkább esetekben idegrendszeri tünetek, illetve anafilaxiás shock, amely halállal végződik (nyeltem egyet).

    Bementem, és megkérdeztem a doktornőt, hogy most ez komoly? Mondta igen, amennyiben allergiás vagyok akkor jó eséllyel belehalhatok, de ha nem vagyok allergiás nincs mitől félnem.. persze nem vagyok allergiás, de azért ilyenkor végigfut az ember fejében, hogy "mi van, ha mégis?".. szerencsére még élek :D

    Azért azt elmondta a doktornő, hogy az oltás legyengített vírust tartalmaz és előfordulhat, hogy néhányan betegek utána pár napig, enyhébb lefolyású láz, végtagfájdalom, stb., ami immunreakciótól függ. A doktornő persze azt is hozzátette, hogy nagy mennyiségű higanyt tartalmaz az oltás, épp csak azt nem mondta, hogy eme nehézfém mennyiségbe bele fogok halni :U

    Kicsit ez azért volt érdekes, mert az oltóanyag mint tudjuk nem legyengített hanem elölt vírust tartalmaz, illetve nincs benne nagy mennyiségű higany, hanem kis mennyiségben szerves higany vegyületet tartalmaz, ami mint tudjuk nem ugyanaz :(
    Érdekes na..

    Egyébként fáj kicsit a karom, de még mindig nem esett le a fejem :)

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák