Új hozzászólás Aktív témák

  • Pocee

    senior tag

    Mostanában két számomra új vírus ütötte fel a fejét,olyanok amik elég szemét munkát végeznek,és itthon nem is nagyon van infó,hogy küzdjünk ellenük és többen jelezték,hogy ők is bekapták,ezért gondoltam leírom az általam talált megoldásokat,mert elég nehéz legyőzni őket,de nem reménytelen.
    Az egyik vírus a zenéinket(mp3) teszi tönkre úgy,hogy hozzáír egy kb 3-400 kilobájtnyi adatot és a zene elkezd recsegni,ugrálni,vagy simán nem is játsza le a winamp őket,bár a mediaplayer még így is lejátsza,audióba már nem lehet kiírni,szóval nem kell megijedni,nem kell újra beszerezni a zenéinket,erre a problémára Itt a megoldás.
    Ez egy pici program FS-Mp3Fix a neve.Le kell szedni és bemásolni abba a könyvtárba ahol a zenék vannak,elindítani az exe-t,nyomni egy 2-est hogy kiválasszuk az angol nyelvet majd egy tetszőleges gombbal elindítani a javítást,és szépen ledarabolja a vírus álltal hozzátett adatot és a javított állomány nevéhez,hozzáír egy_FS végződést.A program csak abban a könyvtárban végez javítást ahova bemásoltuk,ha több könyvtár rossz akkor oda is be kell másolni,sajnos egyszerre nem tud több könyvtárat kezelni,de még így is ez a leggyorsabb eljárás.

    A másik vírus a MEBROOT,amit a mostani vírusírtók nem is tudnak írtani,mert a winyó master boot recordjába írja be magát vagyis már windows betöltés elött aktivizálja magát.
    Egy külföldi fórumban találtam egy kis programot ami nekem leszedte csont nélkül.Ez pedig a DrWebCureit
    Ezt kell leszedni,és futtatni esetleg még elötte frissíteni is érdemes,teljesen free és magyar szóval mindenki elmegy rajta,mellesleg nekem még egy csomó férget megölt amit a nod nem is talált meg.
    Szóval ha elindul a program először automatikus gyorskereséssel átnézi az éppen futó fájlokat memóriát,ha megtalálja a mebrootot akkor kérdezi,hogy javítja e majd a gép újraindul és a mebroot eltünik,ezután le kell futtatni egy teljes ellenőrzést amit jobb oldalon indítunk el a zöld playgombbal,ez elég hosszadalmas folyamat,de át is néz mindent,szóval nem csak mebrootra jó.
    Egy fórumtársunknak elszállt vírusírtás közben a winchestere,amikor megtörtént az újraindítás és már nem jött vissza a windows,amit sajnálattal hallottam mert másnak meg semmi parája nem volt ahogy nekem sem,ezért hozzátenném,hogy nem vállalok felelősséget ha valakinek valami problémája lesz.
    Remélem sikerült kellő információt megosztanom mindenkivel,elnézést ha hosszúra sikerült,ha valakinek valami nem egyértelmű,szívesen segítek!

    Üdv;)ocee

    [ Szerkesztve ]

    Mr.Brightside

Új hozzászólás Aktív témák