Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Sziasztok,

    Van egy olyan problémám hogy új gép lett telepítve a céghez (Full fém a teljes gép, rendesen EPH-zva lokálisan) és az ÁVK lekapcsol bizonyos áramköröknél. Ezek mind fütöpatronok. Nem azonnal hanem 10-20 percel bekapcsolás után, de kiszámítható módon stabilan elöjön a helyzet. Legutóbb már ÁVK nélkül néztem, hogy a PE vezetön van-e bármilyen folyó áram, de sehol semmi. Mind a négy patron külön külön leveri, de mégsem mèrtem semmilyen szivárgó áramot ÁVK nélkül, se lakatfogón, se direktben még mili/mikroamperes méréshatárban sem, söt szétválasztva a gépet a PE betáptól, semmi feszültséget nem mértem a testen a PE-hez képest.

    Van egy halom motor is a gépen, de azok nem verik le, de ha a fütés be van kapcsolva vagy csak a fütés akkor leveri. Megnéztem úgy is hogy csak az alap vezérlés megy, de az szintén jó volt.

    Azt még ideírom, hogy Tracon gyártmányú az AVK, 80A-100mA, de tesztelésre beraktam egy G&E 40A-30mA gyártmányt is, de ugyanaz volt a helyzet. Legutóbb AC verzióról áttértünk AC+DC verzióra de ahogy hallottam a kollégámtól az se oldotta meg a helyzetet.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz PROTRON #9083 üzenetére

    Ez egy nagyobb berendezés kb 40kW-os. 1 betáp 5x16, a kábel 30m körüli. Az egész rozsdamentes acél, ráadásul két fűtött vizes medence résszel. Ezért akarok mindenképp áramvédő kapcsolót. Nem vagyok érintésvédelmi szakember, de valószínüleg kötelező is lenne hozzá. A két medencében lefenekelt csövek vannak a vízszint alá behegesztve és azokba lehet betolni a fűtőpatronokat, amik sima kerámia/fűtőspirál megoldások, tehát azokon nincs külön vízszigetelő burkolat. Mind a 4db 3 fázisú 5-5kW.

    Betáp - Főkapcsoló - összes kismegszakító összesínezve betáp oldalon (fűtések, motorok, vezérlés, hajtás) Mágneskapcsoló a fűtésen. Tesztelésnél a motorok, hajtás nem megy, a betétek lekapcsolva kismegszakítókkal.

    Amire gondoltam eddig:

    1. A kerámia megsérült és nem tartja a helyén a fűtőspirált, ami eleve csak pár milliméterre van a felszíntől, tehát könnyen hozzáérhet a falhoz. Egyet szedtem ki, azon volt pár kisebb sérülés, de nem tudom hogy az már elég-e. (ellentmond az idő, mert a 10-20 perc közötti leoldás túl soknak tűnik, illetve 4 fűtőszál is sérült lenne?) Ide már használtan jött a gép.

    2. Mikrorepedés a fémhüvelyen és melegedés esetén beenged pár csepp vizet, majd a pára/gőz hibaáramot okoz. (ellentmond hogy egyszerre négy hüvelyen is lenne mikrorepedés?... illetve 5-ön mert vannak tartalékhüvelyek ahova az egyik betétet átraktam és ott is leold. A leoldási idő passzol ide.

    3. Kapcsolóüzemű a vezérlés tápegysége. Ahogy tegnap utána olvastam, ez már okozhat gondot és "AC" hibaáramú ÁVK már nem jó (AC-s volt eredetileg) "A" osztályú kapcsoló van most, ami elvileg elég lenne kapcsoló üzemű táp esetén. (ellent mond hogy teszteltem csak a vezérlést úgy hogy csak vezérlés, semmi más nem megy, illetve vezérlés és minden más megy csak a fűtések nem, tehát szivattyúk, hajtás is megy és nem oldott le)

    4. Frekvenciaváltós hajtás. Ugye ez, illetve a kapcsolóüzemű táp indokolná, hogy sem az AC, és az A osztályú ÁVK nem ideális és F vagy B kellene, de a hajtás nem is megy mikor tesztelek, illetve volt próbálva kifejezetten hajtás és vezérlés egyszerre, aminél nem volt leoldás.

    5. Az egész gyár tele van frekvenciaváltokkal és kapcsolóüzemű táp is van bőven, hiszen ma már az van mindenben. Emellett van több nagy teljesítményű egyenirányító eloxáláshoz. Nem tudom hogy eleve a betáp oldal feszültsége mennyire szennyezett felharmonikusokkal és annak lehet-e hatása egy végberendezésre. Ez a betáp kábel szinte közvetlenül az MVM trafótól jön és nem is annyira terhelt.

    Eleve probléma hogy nem tudom hogy valódi vagy fals a leoldás. F és pláne B osztályú ÁVK-t meg nem fogok egy ötletre alapozva rendelni, mert mindkettő rohadt drága. Jelenleg 80A /100 mA "A" hibaáramú Tracon ÁVK van.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz csemberlen #9089 üzenetére

    Ez jó hír, de kicsit furák a paraméterek. Gondolom gazdasági szempont van mögötte, hiszen egy gyárban komoly költsége lenne az érintésvédelemnek ha mindenhova kötelező lenne. (főleg hogy sok helyre F vagy B tipusú ÁVK kellene, ami nagyon drága) Műszaki szempontból nincs semmi oka, hogy egy nagyobb teljesítményű elektromos berendezésnél azt feltételezzük hogy nem lehet testzárlatos, függetlenül attól hogy fixen telepített vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Azt jól gondolom ugye, hogy a 2- es méretü késes biztosítékot nem ajánlatos 3-asra cserélni, akkor sem ha nincs fizikai akadálya? Ahogy nézem a specifikációt, a kés ugyanakkora de 2cm-rel méllyebbre megy 3-as esetén, így lehet hogy nem ideális a pozíciója a rugós érintkezönél.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz PROTRON #9529 üzenetére

    2-es aljzatba menne 3-as és ebben az esetben a kés 2 cm-rel hátrébb esik. Pontosabban már benne van régen gond nélkül, csak rendbe akarom tenni, főleg ha eleve nem ideális. Nem tudom milyen a kés ellenoldala, de így nem biztos hogy jó helyre esik. Egy OEZ FD2-33/LW függőleges foglalatról van szó, így nem rajtam múlik hogy milyen pozícióba kerül a kés. Lehet hogy rákérdezek a gyártónál.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák