Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz PROTRON #8740 üzenetére

    Értem, köszi. Ilyen kockázatértékelésem nincs. Villámhárítóm se. Családiházas övezet, az említett villámcsapás úgy 300 méterre csapott le anno, a környéket (vagy csak a közelében lévő benzinkutat vagy a műhelyt?) ellátó nagyfesz trafó oszlopába. A biztiket lecsapta az egyik fázison, mag néhány épp működő készülékben, de nem volt áramkimaradás. Kb 10.-12 éve, azóta nem volt hasonló. A klímát azóta a vihar közeledtével mindig áramtalanítjuk (lecsapjuk a 16-os kismegszakítóját), csak mióta felszerelték a H tarifás órát, most csak annak a kismegszakítója van előtte és így az óra is leáll. Meg Fi relé mindenképp kell elé, így ha úgyis foglalkozni kell vele, beteszek egy túlfesz levezetőt is.
    Ha jól értem, jobban járok a nagyobb értékűvel, mert amíg azt el nem éri a löket által generált áram értéke, addig azt levezeti, de önmaga nem megy tönkre, ha átlépi, akkor kell cserélni benne a betétet. Az a párezer Ft plusz költség megérhet ennyi "túlbiztosítást". Jól értem? Cserélhető betétet érdemes venni hozzá egyből? Van bennük olyan alkatrész, ami sok éves állásban tönkre mehet (elko)?

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák