Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    válasz PROTRON #5284 üzenetére

    Értem, sejtettem egyébként hogy ez még tavalyi mérő lehet, mármint ami már nem megfelelő. Bár én lennék a legboldogabb hogyha egy Csatári 6045-öt fellehetne dobni, mert nekem attól jobb szekrény nem kellett volna, ezek az új szekrények a 6075 nagyon nem tetszik, olyan biztos hogy nálam nem lesz. Nagyon ronda.

    Akkor elméletileg ez, CSP21.ES054 lesz nekem a megfelelő, igaz?

    Maga a szabványosítás még "várat magára", jelenleg egy nagy fa van ott, ahova szeretném ezt a mérőszekrényt letenni, illetve még nem tudom hogy a házba hogy álljak majd be a vezetékekkel. Az a problémám hogy majd, valamikor fel lesz törve az aljzatbeton, viszont első a tető felújítás, emiatt ez az egész aljzat töréses dolog 2-3 év is lehet. Viszont ha földkábeles lesz az új mérő, már pedig az lesz, akkor valahol be kell hogy álljak vele, de nyilván nem falon kívül szeretném ezt megtenni.

    Igazából a ház bejáratánál, egyből a folyosó elején van a lakáselosztó ami most került fel, ebbe kellene majd belehúzni az új mérőszekrényből a vezetéket. A folyósó egy részén feltörném a csempét és bevágnám a betont, gondolom így már betudnék állni a mért fővezetékekkel. A ház alapja alá kell ásni gondolom, legalábbis ez így egyértelmű nekem hogy nem fúrjuk meg az alapot, hanem alatta van elvezetve.

    Annyi kérdésem lenne hogyha számomra elég a két mérőhely, akkor ez egy jó szekrény lehet, igaz? Maga a szekrény egyébként vajon mennyi időt fog bírni kültéren? Nem tudom hogy mennyire lehet tartós ez a védőburkolat amivel gyárilag szerelik. Gondolkodom még a három mérős szekrényen is, de ez már így is kurva drága. :(

    Gondolkodtam azon is hogy úgyis akarok majd egy új kerítést, zsalukőből kiraknék egy szakaszt, és akkor arra fel lehetne rögzíteni mondjuk a 6075-ös szekrényt, később meg valami szép fedéllel elburkolni, mert szerintem tényleg nagyon gáz. A 6075 és a földre telepíthető mérőszekrény között van 200 ezer, azért az nem kevés pénz, és tulajdonképpen mindkettő egy mérőszekrény, a védőburkolaton kívül semmiben sem jobb a földre telepíthető, ha jól gondolom.

  • csubuka

    addikt

    válasz PROTRON #5284 üzenetére

    Szia!

    A leírtak alapján akkor lehet, hogy ami 3 éve szabványos volt, az immár nem az és pl én csak a fali doboz cseréje által tudnám az éjszakai órát H-tarifásra cseréltetni itt?

    Ez azért elég szégyen...

    Itt az éjszakai és a nappali amúgy két külön fali dobozban van, ahogy nézem...

Új hozzászólás Aktív témák