Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    válasz Rhino666 #2433 üzenetére

    Tudtommal egy címre nem szerelnek fel két órát (mármint "nappalit"), E.on területen legalábbis, csak a meglévőt bővítheted.

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

  • Mintcar

    tag

    válasz Rhino666 #2433 üzenetére

    Ha társasházzá nyilvánítod az ingatlant lehet több mérőd is, probléma nélkül. Többek között ezért van így: Tételezzük fel hogy, a csatlakozáson mondjuk két normál árszabású mérő van és csak az egyiket fizeted. Az oszlopról nem vághatnak le, mert az adott csatlakozáson van rendesen fizetett mérő is. De be sem mehet a szolgáltató embere a telekre, hogy leszerelje a nem fizetett mérőt, mert magánterület. De ha társasházzá van nyilvánítva, akkor simán beszambázhat, hogy leszerelje a nem fizetett mérőt. Elvben, ha teljesen új és független csatlakozást kérsz, lehetséges. Egyszer belefolytam egy hasonló igénybe ELMŰ területen. Olyan adminisztrációs tortúra lett belőle, hogy megfogadtam többet nem folyok bele ilyesmibe.

    Ott egy ikerházfélből kivásárolta ki az egyik tulaj a másikat. Egy csatlakozáson két mérő volt. A megrendelőm meg akarta tartani, mind a két mérőt. Még azt sem tudta elintézni, hogy a nevére kerüljön a másik mérő, mert azon a HRSZ-en már volt a nevén egy. Két lehetősége volt. Vagy társasházzá nyilvánítja, vagy egy teljesen független új csatlakozást igényel meg a mérőhöz annak minden költségével együtt.

    Végül belátta, nem kell neki két mérő.

    w123 200D 1.1millió km+

Új hozzászólás Aktív témák