Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Zsolt1 #10479 üzenetére

    A villanyszerelőd ezt a kérdést jól látja. Nem ismerem az illetőt, így nyilván nem fogok nagy szavakat használni.

    Ha régi típusú a társasház, akkor feltételezem hogy szabványosítani fogtok, különben szolgáltató nem fogja bekapcsolni a 3 fázist a jelenlegi 1 fázis helyett.
    Ez azért nagyon fontos, mert 3x32A-ig ugyanazt a kiépítést kell elvégezni, tehát ha az első 2 hónapban azt tapasztalod hogy kevés, akkor csak beadsz egy bővítési kérést, amihez megkapod az MGT-t és megkéred a villanyászt hogy az általa már 1x kitöltött kivitelezői nyilatkozatot "frissítse le" a friss MGT alapján, mert átalakítani már semmit nem fog kelleni.

    Az viszont kérdés mert erről nem írtál, hogy a régi társasházban volt-e közös méretlen fővezeték felújítást, mert ha nem akkor lehet a mostani bővítésedhez is tervjóváhagyást fognak kérni. Egy tervezőt felkérni 140k körül szokott kerülni, aki megtervezi hogy a fővezeték elbírja-e az extra terhelésedet. Ha az jön ki hogy nem bírja el, akkor meg a közös képviselővel kell egyeztetni hogy mekkora munkálatról van szó.

    A jelenlegi szokás alapján telepített szolgáltatói kismegszakítók úgy működnek, hogy 10% túlterhelést nagyon sokáig, 20-30% túl terhelést akár fél órán át, 50%-os túlterhelést is még perceken át elviselnek anélkül hogy leoldanának. Tehát a 16A-es kmsz-ed is elbír 18 akár 20A-t is egy rövid ideig, amíg épp felmelegítesz valamit.

    Emiatt elkéne hogy bírja a fenti 20+16+16 a lakásodat ameddig nem akarsz elektromos bojlert.

    Mivel nem ismerem a villanyszerelődet, tényleg rajta múlik hogy betartsa amit ígért és jól ossza el a fázisok között a terhelést. Az elektromos sütő pl nem kéri folyamat a 3kW teljesítményt, miután az első 7 perc alatt felmelegítette a sütő teret, utána lejjebb vesz, tehát ha erre a fázisra rakja a 20A-t és minden mást is, akkor elkéne bírnia. Esetleg 1-2 egyéb fogyasztót pakolni a másik fázisokra, pl világítás, fürdőben hajszárító dugalj...

    Meg még mindig ott a későbbi bővítés lehetősége, a fentiek szerint, csak ugye amperenként 5k huf.

    Klíma:
    A klímák is csak akkor kérnek 4A-t hűtés módban, amikor épp felsőbb teljesítmény tartományban, nagy hőmérsékletet kell gyorsan megváltoztatni, pl hirtelen 30-ról 20 fokra kell lehűteni.
    Ha már beállt egy normális hőmérsékletre, akkor a szinten tartás már 2-3 vagy még kevesebb amperből megy, egyeseknél még 1A-t is csak alulról kóstálja nyáron a szinten tartás ha jó a hőszigetelés.

    A fűtésben szoktak 7A maxot és 2-4A állandósult értéket kérni. Ez ugye szeptember-október elején lehet csak érdekes, de ott meg nem fog maxon tekerni, hisz csak 3-5 fokot kell átmelegíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz Zsolt1 #10479 üzenetére

    Lehet csökkenteni a várhatóan nagyon ritka normálüzemű leoldások számának kockázatát, ha 2x1 fázisra (is) köthető főzőlapot választasz, illetve ezen kívül van lehetőség bennük beállítani a maximális felvett teljesítményt is.

    Nálam speciel 3×16A-en még sosem sikerült leoldani a szolgáltatói kmsz-okat. (csak nem lágyindítós szerszámmal). Minden elektromos, bojler nincs.

    Továbbá ennél jobban is fel lehet borítani az amperek elosztását, talán PROTRON megmondja, hogy mi a legkisebb szolgáltatói kmsz, amire lehet az összes világítást tenni, de nem lepődnék meg, ha területi engedélyesenként más-más lenne.
    Az 52A-nál többet szerintem indokolatlan lenne kérni, amíg nincs rá tapasztalati motiváció.

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Új hozzászólás Aktív témák