Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 313313

    addikt

    válasz PROTRON #10039 üzenetére

    Nálam pl hely se volt sok, épp felfért egy 24 modulos elosztó, átvésni meg nem akartam semmit se. Mindent túl lehet komplikálni, felkészülni a legrosszabbra... Van kolégám akinél fí relé sincs, mert gyűlöli...
    5 modul a tulfesz levezető, 4 modúl a fí relé, klíma, villanytűzhely, mosógép, ez így már 12 modul, maradt másik 12 az összes többire...

    HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

  • BB9000

    senior tag

    válasz PROTRON #10039 üzenetére

    Nálam egyetlen Fi relé van a házban, 18 áramkörre! Sok az elektromos fogyasztó, sok a hibalehetőség is. 2006 óta lakunk itt és a tizenhét év alatt összesen egyetlen egy alkalommal mentett életet, amikor a hűtőgép kompresszora testzárlatos lett. Kb 4 perc alatt lokalizáltam a zárlatos eszközt.
    Először megpróbáltam simán visszanyomni a Fi-t de azonnal ledobta. Ebből látszott, hogy nem véletlenül ment le, valahol tényleg zárlat van! Lenyomtam minden kismegszakítót így már vissza tudtam nyomni a Fi-relét és sorban kapcsoltam vissza a köröket. Ahol lenyomta, azon a körön volt a hibás eszköz. Azon a körön kihúzgáltam a konnektorokból mindent, majd egyenként vissza és meglett.
    Ezt csak azért írom le, mert úgy is egész jól el lehet lenni, hogy nincs mindenre külön Fi relé. Egy központi mindenképpen kell, és nem csak azért, mert kötelező, hanem azért is, mert ha nálam nem lett volna, akkor simán megrázhatott volna bárkit az a zárlatos hűtőgép és akár tragédia is lehetett volna belőle.

Új hozzászólás Aktív témák