Új hozzászólás Aktív témák

  • v.attis

    őstag

    Sziasztok!
    Kb 10 éve foglalkozom gyengeárammal és most frissen végzett villanyász lettem (épületvillamosság szakmairány).
    Jóbarátom említette, hogy van némi gond a bojlerükkel, pontosabban annak dugaljával.
    Kádár kocka ház, külső falon a dugalj, vízszintes Ariston bojler kb 1 éves. A ház nincs szigetelve, tehát a dugalj egy hideg falon van a fürdőkád fölött (ebbe ne is menjünk bele...), süllyesztett Legrand.
    A bojler teljesítménye 1500W, B13-as megszakító, felújított elektromos hálózat 2,5-es réz vezetékek.
    Rá mértem a dugaljra, minden tökéletes, a kötések jók, stabilak, helyesek.
    Néhány hete, amikor éjszaka hidegek voltak, lecsapta a kismegszakítót. Van saját ávk-ja is, de az nem oldott le.
    Azóta nem merték használni azt a dugaljat.
    Amikor kimértem nekik, akkor minden rendben volt, bedugtam a bojlert és azóta is megy.
    Lehetséges olyan mértékű pára a szerelvény dobozban ami miatt áthúz a fázis és a nulla között? Közelebb van egymáshoz fázis és a védőföld, de ebben az esetben az ávk oldott volna le ....
    Lenne értelme szerintetek direktbe kötni ezt a bojlert wago gélboxban?
    Igaz, hogy a süllyesztés miatt ott vékonyabb a fal, ezáltal talán hidegebb is, de számomra hihetetlen, hogy akkora páralecsapódás történjen.
    Másik tippem a bojler meghibásodás lenne, de gyakorlatilag 1 év alatt egyszer fordult ilyen elő és az is kinti hidegben.
    Szóval valami ötlet? Vagy inkább hasonló tapasztalat?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák