Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz csemberlen #635 üzenetére

    Az óránál 25A-s megszakitó van, én lakáson belül 10-eseket és 16-osokat raktam, utóbbiakat csak a konyha és fürdő nagyobb fogyasztóinak, külön-külön 2.5-ös kábelezéssel. A kábelezés amúgy mindenhol réz, az eredetiek is, amik a falban mennek.

    retesz147:
    Nem gondolnám, hogy panelben gondolkodtak volna egyáltalán 3 fázison. Nem szokás. Egyszerűen szerintem arról volt szó, hogy nem akartak/tudtak 1db vaskosabb vezetéket vinni, hanem vittek 3db vékonyabbat. De ki tudja.
    Itt egy kép az eredeti állapotról a megszakitó táblánál, csak bocs, rosszul emlékeztem, nem 3db megszakitó volt, hanem 4 (azt a 3-ast egynek veszem, az a sütőnek volt, de csak az egyik fázis volt bekötve a sütőnek, sütő cserekor szembesültem vele, a másik kettő szigszallaggal lekötve lógott a fali dobozban).

    Itt látszik, hogy fentről jön az a bizonyos "3 fázis", ami végül is 1db. Alul meg a nulla sínen jobb oldalt a felső csatin az 1db nulla. Látszik, hogy vaskosabb, mint a lakásban futó nulla vezetők, szerintem olyan vastag, mint 1db fázis. Hogy mekkora? Passz. Tipp így ránézésre?

    Ez pedig az új, általam össze rakott tábla, de ez mondjuk mellékes :) persze így nem sok látszik, de most nincs lehetőségem megbontva fotózni.

    Kicsit soknak tűnhet, de minden nagyobb fogyasztó kapott külön megszakitót, meg külön kábelezést 2.5-ös kábellel. Meg pl a hűtő olyan helyre került, ahol egyáltalán nem volt konnektor egy szál sem (közlekedő-folyosó), annak is húztam külön vezetéket plusz raktam megszakitót, meg arról megy a hűtő tetején csücsülő router meg a szolgáltató beltérije.

    Minden frankón működik, csak most ez a nulla dolog foglalkoztat, hogy elég e így ez a keresztmetszet, vagy kérjek e cserét a szolgáltatótól az órától a megszakítótáblámig?

    Amúgy az alábbi konnektort a FI relé rögtön kiszúrta, amikor csatlakoztatva majd bekapcsolva lett rajta valami. Úgy lekapcsolt, mint a szél. Így használta az előző tulaj ~20 évig, neki persze működött FI relé nélkül, de attól még igen meredek :DDD

    Ez az egyetlen konnektor maradt ki véletlenül az ellenőrzésemkor, mindegyiket át néztem, hát ezt a FI relé szúrta ki... Vajon miért? :DD nem sok áram folyt a nulla felé... :O

Új hozzászólás Aktív témák