Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Fr@nkieWilde #2806 üzenetére

    Ha ennyire kevés áramkör lett kialakítva, akkor őszinte leszek, de én sem tudnám úgy csoportosítani ezt a keveset, hogy valahol tuti ne lépje túl a 16A-t... miközben készül a vasárnapi ebéd :F

    1x32A esetén nyilván nincs ilyen probléma... az 32A-ig enged mindent. Szerencsére van hely, mert széles FI relé kijönne ebben az esetben és helyére bekerülne 2 egyfázisú. Egy a lakásra és egy pl. a hűtőre, ami pont ott fent.

    De ez a megoldás 16A-el kevesebb és ezért necces... Tudom, hogy utólag okos az ember, de nem szabadott volna ilyen kevés áramkört 2021-ben kialakítani, ha már nekiálltatok.

    A körülményeket figyelembe véve az 1x32 irányába tudtok menni, vagy további áramköröket kellene még kialakítani a lakásban, ahogy korábban írtam.... úgy lenne mozgástér a 3x16 elosztásához. De könnyen lehet, hogy ez rombolással' járna.

    De majd mások is írnak. Én így gondolom.

    szerk:
    Hja igen... a lépcsőházi felmenő' cseréjét is rád várhetik. Tehát ami az óra előtt van... ha a régi 3x10A-t, 1x32-re cseréled.... de ugyanez lenne 3x16-ra való csere esetén is.

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák