Új hozzászólás Aktív témák

  • szunyika

    tag

    Sziasztok!

    Botcsinálta szakmabeli vagyok, tehát jöhetnek olyan kérdések/válaszok is, melyek szakmaiak :)

    Kezdjük az elosztónál:
    - Régi BS 16A kismegszakító a főbiztosíték (elmű)
    - Külön FÖLD nincs, ezért az elosztóban csináltam egy föld-sínt a nullából (összekötöttem)
    - Két darab 16A-es új kismegszakító van a lakásra

    Talán ennyi elég a jelenlegi helyzetről.

    Azzal tisztában vagyok, hogy a két 16-os kismegszakító kevés, illetve nem is logikus elosztás annak fényében hogy a főbiztosíték is 16-os, de így vettük a lakást.
    Ezekre a kismegszakítóra rótt áramkörök sem túl logikusan vannak kialakítva, mert az egyiken van a konyha és a fürdő, a másikon pedig a két szoba.

    Fogyasztás tekintetében a konyha és a fürdő messzi viszi a pálmát, mivel a konyhában van mosogatógép és talán említésreméltó a vízmelegítő is...
    A fürdőszoba tekintetében pedig szintén két nagy fogyasztó is van; mosógép és hősugárzó.

    Ott kezdődik az érdekesség, hogy van amikor csak és kizárólag a mosógép is leveri a biztosítékot. Jöhetne az a válasz, hogy biztos zárlatos vagy probléma van vele, de nem hiszem, mivel ez igaz arra is hogy ha csak a mosogatógép megy egymaga, akkor is leveri a biztosítékot.

    És nem az áramkörit veri le, hanem a főbiztosítékot (az elműst)

    Itt fogalmazódott meg bennem az, hogy a lakás áramkörének hülye kialakítása miatt az előző lakó sokat szívhatott vele és nagyon gyakran verhette le a biztosítékot, ezért lehet hogy "kikopott", vagy meggyengűlt volna az elműs biztosíték?
    Azért gondolok erre, mivel csak és kizárólag mindig a főbiztosítékot veri le, nem az áramkörit...

    Mit tudok tenni ebben az esetben?

    Az már biztos, hogy a napokban veszek 2db kismegszakítót hogy több áramkörre szedjem szét a lakást, de nem hiszem a fentiek fényében hogy ez megoldás lesz...
    Illetve az sem lehet megoldás, hogy az elműnek jelzem hogy szeretnék 32-es kismegszakítót, mert olyankor kijönnek felülvizsgálni a lakást és azon tutira megbukunk ahogy utánaolvastam... Illetve egy 16-os kismegszakító ugyan bírja már el a mosógépet vagy a mosogatógépet... Egyik sem őskövület, hanem A és A+...

    Köszönettel várom a válaszokat, a lehetséges megoldásokat és a segítő szándékú kérdéseket :)

    Köszönöm szépen előre is!

    További szép napot!!

    [ Szerkesztve ]

  • VIPowER

    senior tag

    válasz szunyika #1 üzenetére

    Ha már senki nem segít, segítek én : Keress egy villanyszerelőt!

Új hozzászólás Aktív témák