Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Vigneau #38566 üzenetére

    Az alulfeszelést még mindig nem csináltam meg, de igazából annyira nem is érzem fontosnak, teljesen zárt házban ebben az időben is 33-40 fok a VGA, kivéve ha játszok, de akkor is megáll 60 fok körül. És közben nem is hangos. MSI Afterburnerrel meg felül tudom bírálni az automatikus hűtést, akkor igaz hangosabb a gép de a kártyát le tudom vinni játék közben is 33-34 fokra :D Akárki akármit is mond, ennek a kártyának jó hűtése van!

    Igen, pár éve az AMD meg az NVidia tett egy-egy eltérő jóslatot a jövőre, az NVidia szerint 8GB VRam mindenre is elég lesz, az AMD szerint meg haladni kell a core-al :D
    Én már akkor éreztem, hogy az AMDnek lesz igaza és ez a minél kevesebb VRAMot pakoljunk a kártyákra (lásd 1660-asok 6GB-al meg 3GB-al :Y ) politika belátható időn belül megbosszulja majd magát. Arra gondoltam, hogyha esetleg nem, akkor az azrt lesz, mert az NVidia valahogy nyomást tud gyakorolni a fejlesztőkre, hogy 8GB VRamba férnek bele. (Amíg a konzolokon is ennyi volt, addig ez sima liba volt)
    Ma már az NVidia is kezdi látni, hogy a 8GB Vram nem lesz hosszútávon tartható (ha jól emlékszem akkor anno is nekik volt a legnehezebb elszakadni a 8 és 16MB-os kártyáktól), eljött mostmár a 12-16 sőt akár 20GB ideje is. (besz*rás, pár éve 8-12GB még rendszer RAMnak is jó volt, de még ma is el lehet vele lenni)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák