Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • narumon

    őstag

    válasz hito #682 üzenetére

    Én el nem tudom képzelni mire kell a 60fps, én még a 30-at sem használom 23.976-al (24fps) filmezek mindig. Vicces, hogy amikor blockbustereket vesznek fel 24fps-el akkor azt állítja az ember, hogy a 60 az igazi. Persze kérdés mit akarsz csinálni. Engem az 50-60fps elfolyós képe kimondottan idegesít, de hát embere válogatja.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • .DLL

    veterán

    válasz hito #682 üzenetére

    Azok a gépek amik AVCHD 2.0-ba mentenek, már tudják a 60 kockát FullHD-ben, Ilyenek pl. az újabb Sony SLT, Panasonic, Olympus m4/3 gépek, Canonból még nincs elérhető áron ami ezt tudná, de ha elég a "sima" 720 soros HD, akkor viszont szinte bármelyik Canon DSLR-t választhatod. Nikonból pl. a D5200 tud 60i-t 1080-ban.

    narumon:

    Ha szeretne lassítás effektet használni a filmben, akkor kell a nagy sebességű rögzítés. Ha pl. 60-at széthúzod 24 kockára másodpercenként, akkor 40%-ra csökken a sebesség, ami elég hatásos tud lenni ha megfelelően alkalmazzák.
    Bár ahogy most olvasom Hito-nak pont a nyers 60fps látványa tetszik, ez tényleg szubjektív, illetve attól is függ mi a végcél. Saját használatra készült videók, vagy televíziós műsor, vagy film. Mindegyikre más-más képkocka-sebességű végtermék kell, mert az össze-vissza konvertálás (főleg 30-25/24 esetén) elég kompromisszumos. Ezért a végcélt figyelembe véve kell felvételnél is beállítani a gépet.
    Saját házi használatra természetesen mindenki azt állít be amit akar, ha neki a 60 fps látványa bejön, akkor hajrá. :) Egyébként 60-ból még mindig könnyebb utólag bármit csinálni, akár 24/25-öt, akár lassítást, így ha megteheti (bírja tárhellyel) akkor nyugodtan.

    Egyébként a moziban is kezd terjedni, és várhatóan az új őrület lesz, hogy a szemet mégtöbb információval bombázzák. :) Példának okáért itt van az új Hobbit film, amit a lehető legtübb helyenmegpróbálnak 48 képkockával vetíteni, de James Cameron már 60-at szeretne valamelyik későbbi filmjében... :D Kész...

    (P.H.)

  • csaszi72

    aktív tag

    válasz hito #682 üzenetére

    Gondolom freddiew videóit nem kell bemutatnom, linkelt videóban pl ő is hasznal mobilfont. Érdemes megnezni utána a "kulisszak mögött " videojat. Meg a többit is aki nem ismeri. :C

    [ Szerkesztve ]

     Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

Új hozzászólás Aktív témák